Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zgłoszenie nauczyciela do rzecznika dyscyplinarnego
strony: [ 1 ]
Lucy B17-02-2022 08:40:53   [#01]

Otrzymałam skargę od rodzica, ze nauczyciel świetlicy nie zaopiekował sie odpowiednio jej dzieckiem, które uległo wypadkowi w szkole. nauczycielka widząc, że z dzieckiem dzieje sie cos złego wysłała je do domu nie upewniając sie , czy ktoś udzieli mu pomocy.  

Matka spotkała sie z nami , rozmawialiśmy na ten temat i ona podkreśla, że nie chce nikomu " zaszkodzić" . Nie wniosła skargi na piśmie. Czy mam obowiązek zgłosić sprawę do rzecznika dyscyplinarnego  ? 

katarzs17-02-2022 08:43:25   [#02]

Warto zadzwonić do KO i porozmawiać z rzecznikiem dyscyplinarnym, przedstawiając mu sprawę. Mnie jakiś czas temu poradził, abym nie wnosiła sprawy, tylko rozwiązała ją tak i tak...

Skimir17-02-2022 11:33:01   [#03]

Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre KO napędzają postępowania dyscyplinarne do granic absurdu, to trzeba się zastanowić CZY dzwonić.

Wszystko zależy od faktycznej sytuacji - jaki to był wypadek, co zrobiła nauczycielka. Trzeba rozpatrzeć wszystkie szczegóły. Oczywiście trudno to pozostawić bez echa ale jest szerokie spektrum działań: od omówienia sytuacji z nauczycielem, wydania polecenia na piśmie, poprzez zgłoszenie sprawy rzecznikowi dyscyplinarnemu aż do zawiadomienia policji i prokuratury.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]