Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dłuższa izolacja nauczyciela niż kwarantanna klasi I
strony: [ 1 ]
tusia130-01-2022 14:22:31   [#01]

Klasa I SP 5 dni kwarantanny, nauczyciel 10 dni izolacji, ale wyraża chęć pracy, czy można się na to zgodzić, jeśli tak, jak organizować pracę klasy od szóstego dnia?


post został zmieniony: 30-01-2022 14:22:46
AnJa30-01-2022 14:26:31   [#02]

Zgodnie z prawem nie ma możliwości. On nie może wyjść z domu a oni nie mogą mieć zdalnego.

tusia130-01-2022 14:29:55   [#03]

Dlaczego klasa nie może mieć zdalnego, zgodnie z pismem sanepid, mogą uczyć się zdalnie.

Skimir30-01-2022 16:36:48   [#04]

Do kiedy ta klasa ma zdalne? Jeśli np. klasa jest na zdalnym do 30 stycznia a nauczyciel ma izolację do 5 lutego to nie ma możliwości aby on z domu prowadził zajęcia z klasą która jest w szkole. Sanepid z pewnością w swojej opinii napisał do kiedy można zawiesić zajęcia stacjonarne w tej klasie - następnego dnia po tym terminie klasa jest w szkole.

Jak klasa powraca do nauki stacjonarnej to organizujesz płatne zastępstwo dla nauczyciela, który pracuje normalnie w szkole i tyle. A ten, który pozostaje na izolacji ma płacone z ZUS.


post został zmieniony: 30-01-2022 16:38:30
tusia130-01-2022 17:26:58   [#05]

Klasa jest na zdalnym od 31 stycznia do 4 lutego, a nauczyciel ma izolację do 9 lutego, czy nauczyciel może tylko przez 1/2 izolacji pracować zdalnie, bo wyraża wolę pracy w czasie przebywania w izolacji? Czy ZUS będzie płacił tylko za okres od 5 lutego? Wydaje mi się to niemożliwe, ale może się mylę>

ejkej30-01-2022 21:32:01   [#06]

Moim zdaniem można wyrazić zgodę na wniosek nauczyciela o nauczanie zdalne do dnia, kiedy klasa kończy kwarantannę, a potem skorzystać z możliwości cofnięcia. Zawsze to parę groszy w kieszeni nauczyciela.

Pracownik może złożyć następujący wniosek: "Niniejszym wnoszę o umożliwienie mi wykonywania pracy zdalnej w okresie izolacji tj. od .... do dnia ......". Na co dyrektor może odpowiedzieć: "W odpowiedzi na pismo z dnia ..... wyrażam zgodę na wykonywanie przez Panią/Pana pracy zdalnej poza siedzibą pracodawcy w dniach od ........ do ......". Pisma te nie mają żadnego obowiązującego, więc są odformalizowane i nie muszą zawierać żadnej podstawy prawnej.

Zgodnie z art.  4ha ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1842 ze zmianami oraz z 2020 r. poz. 2157), w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii pracownicy i inne osoby zatrudnione, poddane obowiązkowej izolacji w warunkach domowych, mogą, za zgodą pracodawcy albo zatrudniającego, świadczyć w trybie pracy zdalnej pracę określoną w umowie i otrzymywać z tego tytułu wynagrodzenie. Do warunków świadczenia pracy stosuje się przepisy art. 3 ust. 3-8.

Powołałbym się na: 

  • pracodawca może w każdym czasie cofnąć polecenie wykonywania pracy zdalnej.

ale to tylko moja interpretacja.

 

tusia131-01-2022 01:28:54   [#07]

ejkej tak wydawałoby się najprościej, nie wiem tylko, jak nauczycielowi zapłacić: - pracuje zdalnie - ok, nie pracuje na zdalnej - ZUS?, Jeśli nie pracuje, klasa wraca do szkoły - trzeba zrobić zastępstwo.

Dante31-01-2022 05:58:41   [#08]

Kij ma zawsze dwa końce. Nauczanie zdalne uczniów nauczyciel ,,nie w izolacji ani nie na kwarantannie"  realizuje ze

szkoły w oparciu o jej zasoby się ze szkoły lub spoza szkoły jeśli tak postanowi. Wyrażenie  zgody na zdalne nauczanie

z domu może spowodować  nierówne traktowanie nauczycieli bo nauczyciel ed. wczesnoszkolnej i klasa 1-3 da się, ale

np.matematyk i część klas na zdalnym a reszta stacjonarnie już nie.

Wyrażenie zgody na pracę zdalną nauczyciela będącego na kwarantannie lub w izolacji automatycznie wiąże się z opcją

jego pracy na własnych zasobach (prąd, internet, często komputer, woda itp.). A ponieważ nie ma jak mu udzielić

rekompensaty ( coś jak stawka delegacji ) za utracone dobra,  zawsze wiąże się z możliwością wystąpienia roszczenia.

A poza tym : praca nauczyciela to nie tylko lekcje, ale także dyżury na przerwach itp. i za to jest wynagrodzenie.

 


post został zmieniony: 31-01-2022 06:01:56
noe1931-01-2022 08:36:31   [#09]

stosuję prostą zasadę

izolacja - nauczyciel jest chory ma L4 - więc nie pracuje, robię zastępstwa

kwarantanna - jeżeli jest możliwość realizowania całości jego pracy zdalne - wyrażam zgodę

 

wiem, wiem, jest luka prawna jeżeli chodzi o izolację i ministerstwo zrzuca decyzję na pracodawcę

Do tego dochodzi jeszcze galimatias z ZUS

 

 

 

edithael07-02-2022 14:40:24   [#10]

Tu interpretacja, że można pracować w czasie izolacji:

https://www.prawo.pl/kadry/czy-mozna-pracowac-zdalnie-w-czasie-kwarantanny-lub-izolacji,512705.html 

tusia108-02-2022 08:24:34   [#11]

Wiem, że można pracować w czasie izolacji, mnie ciekawiło, czy nauczyciel w izolacji może prowadzić lekcje z klasą uczącą się stacjonarnie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]