Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiana obwodu szkoły od 1 września, a rekrutacja w kwietniu
strony: [ 1 ]
MMW26-01-2022 20:20:53   [#01]

Obwody szkół zostaną zmienione. Przygotowana uchwała stanowi o zmianie od dnia 01.09.2022r.

Rekrutacja odbywa się w kwietniu 2022r.

Czy w czasie rekrutacji będą obowiązywać nowe obwody? Czy uzasadnione jest wyjaśnienie, że to rekrutacja na rok szkolny 2022/23 i w czasie rekrutacji już bierzemy pod uwagę "zapowiedziane" nowe obwody?

 

 

AnJa26-01-2022 20:49:00   [#02]

Do kwietnia powinna być uchwała podjęta raczej. Zważywszy na sytuację mozna też zrekrutację przesuną albo jej nie robić wcale.

 

 

MMW27-01-2022 08:13:05   [#03]

Też mi się wydaje, że na logikę podczas rekrutacji rodzice mają prawo rościć sobie przyjęcie do szkoły zgodnie z obwodami "starymi"  (stan prawny na dzień rekrutacji).

Osoba odpowiedzialna za całą procedurę zmiany twierdzi, że wystarczy zmienić obwody od 1 września, a rekrutacja przecież dotyczy nowego roku.

I tu rodzi się rozbieżność... Nie wiem, która interpretacja jest prawidłowa.

Roman Langhammer27-01-2022 10:41:34   [#04]

Na logikę, to uchwała powinna być podjęta przed rekrutacją i powinna się uprawomocnić. Wtedy rekrutacja na podstawie obwodów od 1 września.

 

Rekrutacja musi się odbyć wg obwodów aktualnej uchwały. To, że planują zmienić nie znaczy, że zostaną obwody zmieniona. A jak Rada Gminy nie przyjmie uchwały?

AnJa27-01-2022 11:14:02   [#05]

Rekrutacja nie dotyczy dzieci obwodowych. Ich dotyczą zapisy. 

Trzeba je uruchomić po uprawomocnieniu sie uchwały.

Roman Langhammer27-01-2022 12:59:53   [#06]

Oczywiście AnJa. Skrót myślowy. ;)

MMW27-01-2022 14:24:19   [#07]

Tak, oczywiście - dzieci obwodowe to nabór. Jeśli zakres obwodów się zmieni, to zamiast w naborze mogą chcieć startować w rekrutacji. 

MMW27-01-2022 14:39:39   [#08]

Ale nadal nurtuje mnie jedna kwestia

Uchwała wchodzi w życie np. na dzień 1 kwietnia z wpisanymi nowymi obwodami obowiązującymi od 1 września. Termin naboru, a następnie rekrutacji ustalony zostaje na np. 5 kwietnia. Rodzic składa dokumenty, w których podaje adres zamieszkania - to jest podstawa do przyjęcia dziecka do szkoły - w momencie składania dokumentacji ma adres ze "starego" rejonu (od 1 września nie będzie już w rejonie) - nie mam w kwietniu możliwości przyjęcia tego dziecka w naborze, ze względu że od 1 września to nie jego rejon - mimo, że uchwała stanowi, iż rejony obowiązują od 1 września?

Czy idąc tym tokiem myślenia, jeśli rodzic mi zadeklaruje, że na stan 1 września będzie się przeprowadzał w nasz rejon - to na takiej podstawie miałabym go przyjąć? Przecież rozpatruję dokumenty z adresem na dzień złożenia. 

Roman Langhammer28-01-2022 11:34:40   [#09]

Moim zdaniem nie.

Nie przyjmujesz do szkoły. A jak przyjdzie 1 września i okaże się, że jest dzieckiem obwodowym, wtedy go przyjmujesz.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]