Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wolne miejsca na Studiach Podyplomowych Liderów Oświaty (SPLO)
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar25-01-2022 15:27:59   [#01]

Zamieszczam ogłoszenie naszych partnerów - zaprzyjaźnionego organizatora SPLO
Mają jeszcze wolne miejsca, więc pomagamy:-)

===

 


Szanowni Państwo,

zostały ostatnie wolne miejsca na Studiach Podyplomowych Liderów Oświaty (SPLO), skierowanych do dyrektorów i wicedyrektorów szkół. Zajęcia rozpoczynają się w marcu 2022.

Dlaczego warto dołączyć do grona słuchaczy?

👉 Rola dyrektora i wicedyrektora jest coraz trudniejsza, rośnie liczba wyzwań, oczekiwań i zadań do realizacji, a obecna sytuacja potęguje napięcia i frustracje. Celem SPLO jest wzmocnienie Państwa jako liderów i liderek - studia pozwalają na nowo spojrzeć na własny styl sprawowania przywództwa i dają narzędzia do wprowadzania i podtrzymywania wartościowych zmian w szkole.

👉 Studia pozwalają zbudować pogłębione relacje z innymi dyrektorami szkół, co jest szczególnie ważne w sytuacji kryzysu i zwielokrotnionych wyzwań związanych z zarządzaniem szkołą. Podczas SPLO stawiamy na wymiar wspólnotowy studiowania, łącząc uczestników w małe grupy seminaryjne (liczące 5-7 osób). Dzięki temu możliwe jest zbudowanie pomiędzy uczestnikami atmosfery zaufania i szczerości.

👉 Prowadząc studia pamiętamy o tym, że każdy dyrektor i wicedyrektor mają niepowtarzalną osobowość i historię oraz kierują szkołami w różnych środowiskach, dlatego każdy ze słuchaczy SPLO pracuje pod opieką mentora, który wspiera go we prowadzeniu podjętych zmian i rozwiązywaniu trudności.

👉 Program zjazdów dostosowujemy do aktualnej sytuacji w oświacie, dzięki czemu uczestnicy mają szansę zajmować się wspólnie wyzwaniami, którym dyrektorzy zwykle stawiają czoła samodzielnie.

W najbliższy czwartek (27 stycznia) o godz. 12:00 organizujemy 45-minutowe spotkanie informacyjne, podczas którego absolwentka oraz obecna słuchaczka SPLO opowiedzą o programie i przebiegu studiów, a także o tym, jakie wsparcie w mierzeniu się z obecnym kryzysem w edukacji zyskuje dyrektor uczestnicząc w programie. To będzie także szansa na zadanie pytań i rozwianie wątpliwości.

Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy się zarejestrować: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/zgloszen... (osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania za platformie Zoom).

Organizatorem SPLO są Centrum Edukacji Obywatelskiej i Collegium Civitas, a partnerami Polsko-Amerykańska Fundacji Wolności oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty.

 
Ala25-01-2022 17:05:24   [#02]

jestem absolwentką pierwszej edycji

warto! :)

ReniaB26-01-2022 08:26:55   [#03]

Też jestem absolwentką i potwierdzam warto.

AnJa26-01-2022 09:44:38   [#04]

Ja też jestem.

Co jest dowodem, ze to studia także dla różnych bardzo przypadków...

No, chyba, ze po 1 edycji zaostrzyli kryteria naboru...

olaszyma26-01-2022 18:15:56   [#05]

Jestem absolwentką edycji 2015. Wspaniałe doświadczenie, choć niestety nie mogłam w pełni go wykorzystać bo dopadła mnie "deforma"

aza26-01-2022 19:42:37   [#06]

Też jestem absolwentką 1 edycji.

Warto!!!

Magosia26-01-2022 23:55:12   [#07]

Polecam bardzo - często powtarzam, że moja jedna noga to OSKKO , druga - SPLO :-)

Druga edycja, 2008-2010 , a w następnych współpraca z kolejnymi rocznikami. 

Pozdrawiam Koleżeństwo :-)

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]