Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zawieszenie zajęć nie w oparciu o sytuację epidemiczną
strony: [ 1 ]
MMW24-01-2022 11:57:21   [#01]

W weekend drastycznie wzrosły ilości potwierdzonych przypadków zachorowań w mojej szkole - zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Kolejne informacje spływają. Z 26 oddziałów, dziś stacjonarnie pracuje 3, a w nich garstka dzieci. Próbowałam uzyskać pozytywną opinię sanepidu w sprawie przejścia całej szkoły na tryb zdalny - u nas tylko tydzień do ferii. Sanepid stanowczo odmówił.

Czy ktoś zawieszał zajęcia w oparciu o "inne zdarzenia (...), które mogą zagrozić zdrowiu uczniów"? 

 

Skimir24-01-2022 12:24:15   [#02]

Miałem taką sytuację jesienią ubiegłego roku. Chorych było dużo ale nie było testów itp... sanepid odmówił wyrażenia pozytywnej opinii w sprawie zawieszenia zajęć z uwagi na sytuację epidemiczną.

Z tego powodu zawiesiłem zajęcia w związku z zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa uczniów (nie było nauczycieli ani obsługi). Wtedy występujesz o zgodę do OP i zgłaszasz do KO. Oczywiście były pytania KO - czy się nie dało, czemu, po co... Trochę żali rodziców...

Jednak według prawa (chyba, że się coś zmieniło) jeśli zawiesisz zajęcia z innej przyczyny niż COVID to nie masz podstawy do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Coś kiedyś mówiono aby zmienić przepisy tak, by nauczanie zdalne można było realizować w każdym przypadku zawieszenia zajęć stacjonarnych - czy to weszło w życie - nie śledziłem.


post został zmieniony: 24-01-2022 12:25:00
MMW24-01-2022 13:00:02   [#03]

Dziękuję. Przeglądałam rozporządzenie z 2020r. (poz. 1604) i tam nie ma możliwości zdalnego, jeśli to nie jest epidemiczny powód (tak to zrozumiałam). Póki co czekam, kiedy zabraknie mi nauczycieli do obsady klas. 

NQla24-01-2022 13:49:31   [#04]

,,Póki co czekam, kiedy zabraknie mi nauczycieli do obsady klas.'' Ja też . Jesteśmy na krawędzi, dziś zawiesił się system skierowania na testy, lekarze nie dają skierowań. Nie ma testu, nie ma tematu epidemii.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]