Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zajęcia rozwijające zainteresowania SIO
strony: [ 1 ]
DorotaN10-01-2022 14:25:41   [#01]

Dzień dobry, mam pytanie związane z wprowadzaniem danych do SIO:

1) powinnam wpisać uczestnictwo ucznia w zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia oraz innych formach działalności dydaktyczno-wychowawczej (za poprzedni rok szkolny),

2) czytam w instrukcji:

9. Zajęcia dodatkowe

Zgodnie z art. 14 pkt 25 ustawy i § 20 pkt 1 rozporządzenia w SIO gromadzi się dane dziedzinowe uczniów, które obejmują uczestniczenie w zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów:

  1. informatycznych,
  2. technicznych,
  3. przedmiotowych,
  4. artystycznych,
  5. sportowych,
  6. turystyczno-krajoznawczych,
  7. innych.

Należy wykazać wszystkie zajęcia dodatkowe, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy – Prawo oświatowe, niezależnie od źródeł finansowania.

art. 109 ust.1 pkt 6:

Art. 109. [Podstawowe formy działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły] 1. Podstawowymi formami działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły są:6) zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów, w szczególności w celu kształtowania ich aktywności i kreatywności;

Gdy chcę wpisać, w zakładce każdego ucznia mogę wpisać: zajęcia dodatkowe- typ zajęć (dla szczególnie uzdolnionych lub dla zainteresowanych - do wyboru oraz z katalogu- rodzaj zajęć.

Czy mam wpisać godziny "dyrektorskie"- w każdej klasie od klasy IV mamy taką- zajęcia kształtujące lub rozwijające kreatywność- zajęcia dodatkowe.

 

 

DorotaN11-01-2022 10:18:00   [#02]

Podnoszę:)

DorotaN12-01-2022 13:30:38   [#03]

Podnoszę

dorotagm13-01-2022 17:48:06   [#04]

Ja wpisuję te dyrektorskie właśnie,

również przydzielone w klasach I-III.


post został zmieniony: 13-01-2022 17:48:40
aglo20-05-2022 10:32:00   [#05]

Może mieliście taki przypadek i pomożecie.

 

W SIO mam wiadomość: 

Data rozpoczęcia działalności jest wcześniejsza do daty rozpoczęcia zarejestrowanych w podmiocie umów nauczycieli, w ramach których zarejestrowano datę przeniesienia. Może być wymagana korekta daty rozpoczęcia umowy albo usunięcie daty przeniesienia.

 

Co to oznacza? Sprawdziliśmy wszystkie umowy i nie było błędów.

Nie wiem też co się stanie jak zignorujemy ten komunikat.

Może ktoś z tym się spotkał?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]