Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 1% dla potrzebujących - z podatku za 2021 r.
strony: [ 1 ]
Jacek07-01-2022 18:22:32   [#01]

Otwieram coroczny wątek, czyli... zgłaszajmy, bo warto :-)

Biuro OSKKO09-01-2022 19:52:14   [#02]

Biuro OSKKO09-01-2022 19:53:16   [#03]

 

https://www.facebook.com/dzielnyhubert

zapolska12-01-2022 21:23:09   [#04]

Karol urodził się z ciężką wadą rozwojową układu nerwowego.
Choruje na padaczkę, nie widzi, a jego rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony.
Jego jedyną szansą jest intensywna i wszechstronna rehabilitacja.

Prosimy, przekaż 1% podatku dla Karola.

KRS: 0000270809 (Fundacja Avalon)
Cel szczegółowy: „Szuchta, 11038”

Jak co roku proszę o wsparcie mojego wnuka

 

Marek Maj13-01-2022 14:49:49   [#05]

Obserwuję środowisko niepełnosprawnych od kilku lat i widzę, że od czasu wprowadzenia 1% wielu z nas powróciły siły i chęci na dalszą mozolną pracę. To wszystko wymaga wielu środków finansowych, które mało kto potrafi udźwignąć sam. Każdy produkt z dopiskiem do niepełnosprawnych zwiększa cenę momentalnie. Każda terapia - to koszt. Sami widzicie ile można rodzicom zaoferować za publiczne środki. Dlatego pomysł z możliwością odpisu 1% jest niezwykle trafny, ważne też, że darczyńca może wskazać konkretną osobę. Ośrodki, instytucje też potrzebują środków - mają jednak przeważnie możliwości starania się o nie w projektach, konkursach, dotacjach - natomiast rodzina jest zdana tylko na siebie. Wiele fundacji i stowarzyszeń działa tak, że nie finansują indywidualnych podań, działają zbiorowo, często tylko w swych siedzibach a nie każde dziecko ma do nich dostęp. Wcześniej nie nagłaśnialiśmy tej sprawy, jest mi trochę niezręcznie, jednak będąc z Wami tyle lat jestem troszkę śmielszy. Wiem, że potrzebujących jest wiele - proszę w imieniu wszystkich - nie pozostawiajcie pustej rubryki.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Rycho01-02-2022 12:27:46   [#06]

Nadolczak Tobiaszencefalopatia niedotleniowo-niedokrwienna, padaczka lekooporna, mózgowe porażenie dziecięce,

https://dzieciom.pl/podopieczni/34270

Przekaż 1% podatku 

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
34270 Nadolczak Tobiasz

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Rycho13-02-2022 23:19:54   [#07]

Jolanta Wanowicz chora na stwardnienie rozsiane.

 Fundacja Chorych na Stwardnienie Rozsiane

KRS0000055578 z dopiskiem "Jolanta Wanowicz"

Rycho16-03-2022 22:08:13   [#08]

Apel o pomoc
1% podatku dla Maksa  http://makscudny.pl

Wypełniając PIT należy tylko wpisać następujące dane:

  1. nr KRS: 0000037904(jest to nr KRS Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą ")
  2. W rubryce "CEL SZCZEGÓŁOWY 1%" należy wpisać: 2773 Cudny Maksymilian (tylko wtedy możemy mieć pewność, że pieniądze trafią na subkonto Maksia w Fundacji)

W rubryce "WYRAŻAM ZGODĘ": prosimy zaznaczyć pole znakiem "X" (to da Fundacji możliwość pozyskiwania od urzędów skarbowych danych osobowych naszych darczyńców tj. imienia, nazwiska, adresu zamieszkania. Zachęcamy Was do udostępniania urzędom informacji na swój temat. Być może otrzymamy w ten sposób możliwość przekazywania podziękowań za otrzymane wpłaty)."Jest problem z Państwa synem" - nie takich słów oczekuje rodzic w kilka minut po urodzeniu się jego pierwszego dziecka. A jednak. My usłyszeliśmy to 6 lipca 2004 roku. Okazało się, że nasz synek nie może samodzielnie oddychać z powodu zarośniętych tylnych nozdrzy, dodatkowo ma małogłowie i pogrubione podniebienie. Konieczna była natychmiastowa operacja. Jednak najgorsze mieliśmy dopiero usłyszeć. Przed operacją wykonano badanie USG główki i wówczas okazało się, że nasze dziecko ma zespół wad wrodzonych w postaci niedorozwoju przednich płatów mózgowych i braku ciała modzelowatego. Co to oznaczało?. że taki przypadek zdarza się raz na milion, że dziecko ma 1% szans na przeżycie pierwszych dwóch tygodni, a jeśli jakimś cudem przeżyje - najprawdopodobniej będzie "rośliną", że zupełnie nie będzie z nim kontaktu i nie ma szans na rozwój fizyczny i umysłowy. Nie pozostawiono nam żadnej nadziei.

Kolejne badania wykazały, że Maks dodatkowo cierpi z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego, co sprawia mu ból i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Jednak nie poddajemy się. Maksymilian jest rehabilitowany w domu i w specjalistycznych ośrodkach. Uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych w Centrum Intensywnej Terapii OLINEK oraz kilka razy do roku w 2-tygodniowych turnusach w specjalistycznych ośrodkach poza Warszawą.

Widzimy, że ćwiczenia choć bardzo dla Niego męczące zaczynają powolutku przynosić rezultaty.

Jesteśmy zdeterminowani, by wykorzystać każdą szansę na to, by pomóc naszemu dziecku. Niestety nie możemy kupić mu zdrowia, ale możemy zapłacić specjalistom, którzy pracując z nim sprawią, że może kiedyś nie będzie odczuwał bólu, że samodzielnie usiądzie, że stanie na nóżkach, powie "Mama", że NIGDY nie zdarzy się dzień, w którym będziemy musieli powiedzieć "nie udało się, nie zrobiliśmy wszystkiego".

Dlatego bardzo potrzebujemy Waszej pomocy - pomocy każdego, kto rozumie, jak trudno jest walczyć o własne dziecko, każdego kto może wesprzeć nas finansowo w tej walce. Każda kwota zostanie przeznaczona na ratunek życia, na ratunek Maksymiliana. Wiedzcie, że wpłacając jakąkolwiek kwotę podarujecie naszemu Synowi niewiarygodną rzecz - uśmiech, który daje nam siłę na każdy kolejny dzień.

Prosimy - pomóżcie mu uśmiechać się, jak najczęściej.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]