Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wolontariat a okres pracy
strony: [ 1 ]
aleksandra200807-01-2022 13:26:49   [#01]

Dzień dobry

Czy 4 letni wolontariat w szkole ( nauczanie przedmiotu) jest traktowane jako okres pracy?

rzewa07-01-2022 13:29:22   [#02]

nie

Macia10-01-2022 11:45:21   [#03]

Ja nie do końca w temacie ale chodzi o temat wolontariatu - nie chce tworzyć nowego wątku. W związku z polskim ładem ksiądz chce rozwiązać umowę o pracę i prowadzić zajęcia w przedszkolu (3 godziny)w ramach wolontariatu. Rodzą mi się wątpliwości z tego powodu: czy muszę go ubezpieczyć od NNW, co jeśli go nie będzie (np. chory albo rekolekcje) z zastępstwami - jeśli nie jest pracownikiem to chyba nie mogę za niego organizować płatnych zastępstw. W ogóle może ktoś ma aktualny wzór takiej umowy albo porozumienia o wolontariacie to proszę o wsparcie. Czy powinnam w tej kwestii informować KO, czy robić aneks do projektu dla op?

 


post został zmieniony: 10-01-2022 11:46:00
AnJa10-01-2022 12:00:50   [#04]

Jakoś nie widze możliwości powierzenia prowadzenia zajęć z ramówki w szkole publicznej inaczej niż w oparciu o umowę o prace czy mianowanie.

Macia24-08-2023 09:36:52   [#05]

Temat wrócił ze względu na wzrost grup i liczby godzin katechezy w przedszkolu . Są to zajęcia dodatkowe i nie wchodzą w podst. progr. Ksiądz chciałby tą dodatkową godzinę realizować w ramach wolontariatu a 3 tak jak dotychczas na podst. umowy o pracę. Wzrost wynagrodzenia za nią spowoduje konieczność płacenia większej składki na zus a efekt: człowiek pracuje więcej a zarabia mniej niż teraz bez tej dodatkowej godziny.

Czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie tej sytuacji?

olaszyma24-08-2023 10:26:26   [#06]

Przypomnieć księdzu, że szukanie luk prawnych nie do końca licuje z etyką duchownego . Przydzielić tyle godzin ile trzeba. Czy będzie na wolontariacie, czy " polski ład"  mu "zje" jakieś pieniądze to chyba nie ma znaczenia. 

Nie należy zbyt chytrym być ;-) 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]