Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziecko z przedszkola do klasy2
strony: [ 1 ]
Afraniuk21-12-2021 15:11:20   [#01]

Zgłosił się do mnie Rodzic - dziecko w prywatnym przedszkolu, posiada (wg Rodzica) umiejętności z klasy drugiej. Według konsultacji z KO - dyrektor może taką sprawę zrealizować... :) KO zasugerowało dziecku nauczanie domowe - i tu mam wątpliwości

- jeżeli przyjąłbym dziecko do zerówki i skierował na nauczanie domowe do końca roku, czy  egzamin taki może promować dziecko od razu do klasy drugiej w przyszłym roku? W prywatnym przedszkolu na razie nie ma dokumentu o gotowości szkolnej - chociaż według Rodzica - kwestia minut :)

Miał ktoś może podobny przypadek ???

 

AnJa21-12-2021 15:20:05   [#02]

A co tu na do rzeczy edukacja domowa? Jakoś wpływa na "promocję"?  

Co do możłlwości takiej "promocji" to nie znam się- jakoś mi intuicyjnie nie pasuje.

Marek Pleśniar21-12-2021 15:35:09   [#03]

hm.. ponieważ ciśnie m się wiele słów, to się powstrzymam

Skimir21-12-2021 17:04:41   [#04]

Pewnie dało by się promować do klasy programowo wyższej w trakcie roku szkolnego, czyli np. zapisać do klasy pierwszej i w pierwszym tygodniu promować o rok wyżej...

Ale miałem kiedyś odwrotną sytuację - szkoła prywatna namieszała trochę z "przyspieszaniem" edukacji. Później rodzic przyszedł do mnie, że chce zapisać do szkoły publicznej (bo w prywatnej mu się nie podoba) ale chce abym "cofnął" dziecko o rok bo to wcześniej to było nieporozumienie.

bosia21-12-2021 17:28:35   [#05]

nie ma czegoś takiego jak egzamin w zerówce, dzięki któremu promuje się dziecko do szkoły

jeśli realizuje edukację domową w zerówce, to w ogóle nie żadnych egzaminów

no i jak AnJa nie wiem, co do tego wszystkiego ma edukacja domowa

a tak a propos, jak dziecko takie zdolne, że powinno już być w klasie II, to czemu rodzic nie zapisał do szkoły dziecka sześcioletniego tylko dziecko uczęszcza do zerówki? To przecież było 3 i pół miesiąca temu 

w tej sytuacji  w ogóle nie wchodziłabym w żaden układ z rodzicem - w trakcie roku szkolnego można, ale nie ma obowiązku przyjąć dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego - decyzja należy do dyrektora

w przyszłym roku w klasie I można zrobić promocję do klasy II

Jot22-12-2021 09:56:16   [#06]

Dobrze by było porozmawiać z rodzicem, że wiedza i umiejętności to nie wszystko, że jest jeszcze coś takiego, jak dojrzałość emocjonalna. Warto rozważyć wszystkie plusy i minusy

Ciekawy artykuł odnośnie dzieci szczególnie uzdolnionych

https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/012/286/original/52-55.pdf?1473161005

 

Afraniuk22-12-2021 20:59:09   [#07]

odpowiadając po kolei:

 - to KO zasugerowała nauczanie domowe, że niby potem łatwiej będzie przeskoczyć klasę (klasy)

- Rodzic twierdzi, że bał się nauki zdalnej dlatego pozostawił dziecko w przedszkolu prywatnym zamiast zapisać do szkoły

- ponoć zarówno KO jak i OP stwierdziły, że to wszystko w gestii dyr.... :) - oczywiście teraz już święta więc z nikim nie można porozmawiać o tym 

- dziecko nie  posiada dokumentu gotowości szkolnej 

- usłyszałem też od Rodzica, że PPP odmówiła wydania opinii o dziecku ...

no i ta moja wszechmocność ......

terdab23-12-2021 10:31:41   [#08]

Przepraszam, że się podepnę pod ten wątek.

Mam wniosek rodzica o przeniesienie do klasy drugiej: pozytywna opinia Poradni Pedagogicznej, zgoda nauczyciela klasy 1.

Klasyfikujemy ucznia i uchwała RP przenosimy do klasy drugiej od drugiego półrocza. Czy drukujemy arkusz z promowaniem do klasy drugiej w styczniu, czy otrzymuje dopiero świadectwo i arkusz w czerwcu?

Mam pierwszy raz taką sytuację. Jak to rozwiązujecie lub jak to rozwiązać zgodnie z literą prawa :-)

 

rzewa23-12-2021 10:59:32   [#09]

arkusz i świadectwo teraz -> w czerwcu będzie następna klasyfikacja i następna promocja :-)

Arfaniuk: jeśli dziecko jest w wieku szkolnym (rok ur. 2014 lub wcześniej), to jak najbardziej możesz teraz przyjąć je do klasy pierwszej a potem tak jak pisali przedpiśccy

jeśli rodzic będzie chciał nauczanie domowe, to złoży wniosek i tyle

no i takiemu dziecku nie jest potrzebne zaświadczenie o gotowości szkolnej ani nawet nie musi legitymować się wcześniejszym uczęszczaniem do przedszkola

terdab24-12-2021 20:59:19   [#10]

Ewo, dziękuję bardzo za wyjaśnienie i pomoc.

Marek Pleśniar24-12-2021 21:25:32   [#11]

i wszystkiego najlepszego z okazji imienin Ewy :-)

terdab11-01-2022 11:24:03   [#12]

Dzień dobry,
czy ktoś z Państwa podejmował Uchwałę dotyczącą promocji ucznia z klasy 1 do drugiej w połowie roku szkolnego (styczeń)?

Jeżeli można by prosić o wsparcie, nie wiem, czy dobrze zapisałam treść uchwały. Może być na priva

Pozdrawiam

 

Marcin11-01-2022 11:44:50   [#13]

Z ciekawości? Po co robić takie rzeczy?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]