Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczeń zakażony a kwarantanna nauczycieli
strony: [ 1 ]
barbara7108-12-2021 21:49:33   [#01]

Uczeń zakażony. Kwarantanna dla całej klasy, a co z nauczycielami? Wpisujecie w tabelkę wszystkich uczących w danej klasie, czy tropicie, kto miał bliski kontakt.

Skimir08-12-2021 22:14:39   [#02]

Wszystkich uczących nie. Tych co mieli kontakt, czyli prowadzili zajęcia wtedy gdy ten uczeń był obecny. Według instrukcji w systemie informatycznym trzeba wpisać osoby mające kontakt do 10 dni wstecz od dnia wpisywania. 

Jest też tam napisane co oznacza „kontakt”. 

 

barbara7108-12-2021 22:19:06   [#03]

Tak, wiem, wiem, uczących w klasie w danym dniu. Sanepid decyduje o kwarantannie. A co zrobić z nauczycielami, którzy uporczywie twierdzą i warczą, że mieli daleki kontakt, nawet nie chuchali... Że zły dyrektor posłał ich na kwarantannę. 

Skimir08-12-2021 22:25:20   [#04]

Ciągle ktoś warczy tu i tam…

Wszak nie dyrektor na kwarantannę posyła a sanepid i nie rolą dyrektora jest oceniać jak daleki był ten kontakt. 

PS. Trochę dobrze mi się gada bo u nas większość mogę podawać do sanepidu a i tak nie zostanie kwarantanna nałożona. Niestety mam jednego nauczyciela „objazdowego” i pociągnięcie przeze mnie za sznurek wyłącza go w pięciu szkołach… Pech chciał, że już dwa razy musiałem „pociągnąć”.

zemi11-12-2021 11:13:50   [#05]

Kontakt z do 3 dni wstecz, nie 10.

Taki mamy algorytm z sanepidu.

Karolina11-12-2021 12:34:55   [#06]

Sanepid nic nie ocenia, nie ma rozmowy kwarantanna jest automatycznie - u nas 10 dni do tyłu

to jakie są przespisy: 3 czy 10?

zemi11-12-2021 13:59:52   [#07]

Mieliśmy sytuację: we wtorek informacją o  pozytywnym wyniku uczennicy (już w szkole jej nie było, bo test wykonano w poniedziałek w nocy).

Telefon z informacją o tym fakcie od sanepidu i prośba o wskazanie kontaktów do 3 dni wstecz (uczniów i nauczycieli).

 

Patrycja13-12-2021 01:02:21   [#08]

Witam,

zgodnie z informacją z Sanepidu " kontakt" to:


Jako bliski kontakt należy rozumieć kontakt bez zastosowania środków ochrony osobistej, tj. m.in.:
przebywanie w bezpośredniej bliskości (twarzą w twarz) w odległości mniejszej niż 2 m przez 15 minut,
  • bezpośredni kontakt fizyczny,
  • bezpośredni kontakt z wydzielinami (np. dotykanie zużytej chusteczki higienicznej, narażenie na kaszel osoby),
  • przebywanie w tym samym pomieszczeniu powyżej 15 minut (np. w sali lekcyjnej).

 

U mnie w szkole nauczyciele maja obowiązek chodzić w maseczkach, przy każdym bliskim kontakcie z uczniami, poniżej 2 metrów i w takiej sytuacji nie podaję do Sanepidu żadnego nauczyciela. Nie podaję również żadnych uczniów z innych klas nawet jak nie noszą maseczki, ponieważ spotykając się na korytarzu bez maseczki ich kontakt nie trwa dłużej niż 10 munut ( tyle trwa przerwa).

Do Sanepidu podaję tylko uczniów tej klasy w której był przypadek zakażonego ucznia, nauczycieli uczacych ( z wyżej przedstawionych powodów) w tej klasie nie podaję - nie trzeba tego robić.


post został zmieniony: 13-12-2021 01:04:42
edithael13-12-2021 18:52:53   [#09]

Ja tak samo jak Patrycja (#08).

Nauczyciel w maseczce i zachowujący dystans - nie zgłaszam. 3 dni wstecz od ostatniego kontaktu i potem kwarantanna na 10 dni od kontaktu. 

 

emes13-12-2021 20:56:49   [#10]

Co Sanepid to obyczaj. U nas jeszcze w listopadzie należało zgłaszać wszystkich - uczniów i nauczycieli. A od grudnia nowe wytyczne: jeżeli biurko odsunięte 1,5 metra od ławek i nauczyciel nie wędruje po klasie, to nauczycieli nie podajemy.

 

malmar1513-12-2021 22:09:50   [#11]

sytuacja sprzed godziny

uczeń ostatni dzień w szkole- 10 grudnia, dzisiaj wynik pozytywny

sanepid: zgłaszamy wszystkich z kontaktu od 8 grudnia, kwarantanna 10 dni, jutro weryfikacja kto zaszczepiony/ozdrowieniec

zemi14-12-2021 09:21:33   [#12]

To nie sanepid regionalnie decyduje:

Ze strony gov.pl

Bliski kontakt z osobą chorą na koronawirusa oznacza:

  • przebywanie w bezpośredniej bliskości (twarzą w twarz) z osobą chorą, w odległości mniejszej niż 2 m przez ponad 15 minut,
  • bezpośredni kontakt fizyczny z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 (np. podanie ręki),
  • bezpośredni kontakt bez środków ochronnych z wydzielinami osoby z COVID-19 (np. dotykanie zużytej chusteczki higienicznej, narażenie na kaszel osoby chorej),
  • przebywanie w tym samym pomieszczeniu, co chory z COVID-19, przez co najmniej 15 minut (np. w mieszkaniu, w klasie, poczekalni szpitala/przychodni, sali konferencyjnej),
  • kontakt na pokładzie samolotu lub innych środków transportu zbiorowego obejmujący osoby zajmujące dwa miejsca (w każdym kierunku) sąsiadujące z osobą z COVID-19, osoby towarzyszące w podróży lub sprawujące opiekę nad osobą z COVID-19, członków załogi obsługujących sekcję, w której znajduje się chory.

 

KaPi14-12-2021 09:35:01   [#13]

No niestety, zależy coś jednak od sanepidu, bo nasze dzieci podlegają według miejsca zamieszkania pod różne stacje sanepidu i jeszcze niedawno jeden kazał podawać kontakty do 10 dni wstecz, a drugi do 14...

dorotagm14-12-2021 18:33:02   [#14]

U nas jeszcze Sanepid pyta matkę, kiedy były pierwsze objawy, bo dziecko mogło z objawami nawet parę dni chodzić do szkoły i wtedy decyduje, czy cofamy się 3 dni czy więcej.

ewitex18-01-2022 19:20:54   [#15]

A jeśli klasa ma zajęcia stacjonarne, a uczeń jest na kwarantannie, to czy nauczyciele powinni się z nim kontaktować w jakikolwiek sposób, czy uczeń sam musi się dowiadywać o lekcje od innych uczniów

 

emes18-01-2022 20:33:19   [#16]

Nieobecność jak każda inna choroba. Jeżeli macie w swoich zasadach, że nauczyciele kontaktują się z uczniami, którzy są nieobecni z powodu choroby, to i w tym wypadku się kontaktuje.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]