Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Aneks do arkusza organizacyjnego szkoły.
strony: [ 1 ]
Ania S16-11-2021 14:16:38   [#01]

Czy kolejny już Aneks do arkusza organizacyjnego wymaga pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej? Jaka jest podstawa prawna przedstawiania Aneksu do arkusza ?

dawdaw16-11-2021 15:19:56   [#02]

Tak, każdy aneks: ustawa z 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe - art. 70 ust. 2 pkt 4.

AnJa16-11-2021 15:29:07   [#03]

Jeśli juz - to art.70 ust.2 pkt.1

Ale równie dobrze- nie, ani aneks ani arkusz nie są opiniowane przez RP.

dawdaw16-11-2021 16:04:46   [#04]

Arkusz nie, aneks tak - decyzja KO.

AnJa16-11-2021 16:44:31   [#05]

Każdy czy wrześniowy?

rzewa16-11-2021 17:17:25   [#06]

żaden aneks ani nawet sam arkusz nie wymaga opiniowania przez rp

gdyby miał być opiniowany przez rp było by to napisane w art 110 u.P.o.

a tam jest mowa tylko o opiniowaniu przez zz-ty (i to dyrektor ma obowiązek zasięgnąć tej opinii) i przez KO (gdzie obowiązek zasięgnięcia opinii spoczywa na OP)

dawdaw16-11-2021 17:52:00   [#07]

Dziękuję rzewa.

Eh... co kraj to obyczaj, gdyby nie mogły wszystkie KO grać do jednej bramki,...

 

klagor24-11-2021 22:42:09   [#08]

a czy związki opiniują aneksy tylko do końca września?

Aragh25-11-2021 00:45:16   [#09]

art 110 Prawo oświatowe

5. W przypadku wprowadzenia do dnia 30 września zmian do zatwierdzonego arkusza organizacji szkoły i przedszkola, ust. 2-3 stosuje się odpowiednio.
tak, tylko do końca września

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]