Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uśrednianie etatu
strony: [ 1 ]
joljol22-10-2021 09:15:49   [#01]

nauczyciel współorganizujący ma etat 20/20

w październikowym aneksie dyrektor dokłada mu 5/22 (specjalista w ppp)

i teraz moje pytanie, czy to się uśrednia?

czy jest to etat plus ponadwymiarowe z tego pensum co n-l ma?

ja stosowałam to drugie rozwiązanie

a uśrednianie robiłam w przypadku gdy nauczycielowi nie wychodził etat z jednego pensum, np. miał 5/25 plus 12/20 plus 8/22 - wtedy robiłam uśrednienie

jak powinno być?:))

Jot22-10-2021 09:22:07   [#02]

Uśredniamy, skoro zmiany do aneksu, a nie doraźne zastępstwo.

rzewa22-10-2021 09:35:15   [#03]

pomijając fakt, że taki przydział narusza art 35 ust 1 KN

ale uśrednieniu podlegają wszystkie godziny przydzielone n-lowi jeśli jakaś część nich ma inne pensum niż pozostałe

w tym wypadku n-lowi wychodzi po uśrednieniu także pensum 20 więc nie jest potrzebna jego zgoda na ten przydział

AnJa22-10-2021 10:05:58   [#04]

Tak z ciekawości: czy ktos spotkał sie z sytuacją, gdy ustawowy strażnik oświatowej praworzadności (KO) wskazał, w procesie opiniowania arkusza organizacyjnego na ewidentny przykład łamania przywołanego przez rzewę przepisu w przypadku nauczycieli nietablicowych?

Roman Langhammer22-10-2021 14:44:51   [#05]

Nie. :) Myślę, że byłby dużyyyyy proooblemmm, gdyby tak literalnie do tego przepisu podejść. Aż się dziwię, że nie został on jeszcze zmieniony... tym bardziej, że jest martwym przepisem.

AnJa22-10-2021 15:04:27   [#06]

Jeśli Ci się wydaje, że jest cale mrowie ludzi w Ko, którzy to znają - to się raczej mylisz.

Na szczęscie rzewa a żadnym KO nie pracuje.

No, ale jest szansa, ze ktoś te wpisy przeczyta - i może być jazda. Tylko nie wiem, kto po kim pojedzie: wizytatorzy po szkołach czy kurator i MEiN po nadgorliwych wizytatorach:_)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]