Forum OSKKO - wątek

TEMAT: SIOEPKZ - egzamin próbny 2019
strony: [ 1 ]
asiawar22-10-2021 08:39:39   [#01]

Czy w systemie SIOEPKZ jest już możliwość wygenerowania próbnego egzaminu zawodowego? Chodzi o egzamin pisemny elektroniczny dla podstawy 2019. Wchodząc w zakładkę proces egzaminowania -> egzaminy -> egzaminy próbne przy dodawaniu egzaminu nie mam nawet możliwości wybrania sesji. Przetestowaliśmy sobie system, ale teraz chcielibyśmy już zrobić ten wymagany, oficjalny, rejestrowany test.

Jaki jest termin przeprowadzenia tej próby?

W aktualnie dostępnych procedurach jest zapis:

Uzyskanie upoważnienia do przeprowadzenia części pisemnej egzaminu zawodowego:

  • · pobranie z OKE elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu,
  • · przygotowanie indywidulanych stanowisk egzaminacyjnych,
  • · wyznaczenie osoby/ osób odpowiedzialnych za obsługę elektronicznego systemu przeprowadzenia egzaminu zawodowego,
  • · przeprowadzenie próbnego uruchomienia elektronicznego systemu do przeprowadzania części pisemnej egzaminu (szkoły/placówki/pracodawcy/podmioty prowadzące KKZ, które uzyskały upoważnienie) z maksymalnym obciążeniem serwera z udziałem zdających

najpóźniej do:

Sesja 1:

10 października 2021 r. Sesja 2:

7 kwietnia 2022 r.

Dyrektor szkoły, placówki, lub centrum, podmiot prowadzący KKZ oraz pracodawca, u którego egzamin zawodowy będzie przeprowadzany w roku szkolnym 2021/2022 Przeprowadzenie próbnego uruchomienia elektronicznego systemu do przeprowadzania części pisemnej egzaminu jest wymagane przed każdą sesją po zaplanowaniu przynajmniej 1 egzaminu na daną sesję, najpóźniej na około 14 dni przed terminem egzaminu.

Na dodatek we wcześniej publikowanych procedurach, które mam wydrukowane był wpisany termin 10 listopada zamiast 10 października

A nieco dalej

Aktualizacja pobranego elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu zawodowego i przeprowadzenie ponownego próbnego uruchomienia elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu zawodowego (treningu technicznego) po otrzymaniu upoważnienia z maksymalnym obciążeniem serwera z udziałem zdających

Przed każdą sesją po zaplanowaniu przynajmniej jednego egzaminu na daną sesję, najpóźniej na około 14 dni przed terminem egzaminu: Najpóźniej do: Sesja 1: w terminie do 23 grudnia 2021r. Sesja 2: w terminie do 16 maja 2022 r.

 

A wcześniej na szkoleniu, mówili o jednym egzaminie próbnym.

Czy ktoś już to przerabiał?

bb197524-10-2021 16:02:10   [#02]

Ja tymi terminami bym się tak bardzo nie przejmował. Żeby zrobić egzamin próbny trzeba mieć nadane upoważnienie do egzaminów na komputerach. Jak się je ma to wchodząc tak jak to odpisujesz można dodać egzamin próbny w tylu salach w ilu faktycznych egzaminow będzie. Ja zrobiłem takie próbne 21 października. Poza tym wg mnie nie ma przymusu robić egzamin próbny możesz zrobić trening systemu z tej paczki treningowej co jest dostępna w instrukcjach SIOEPKZ.

asiawar25-10-2021 08:42:52   [#03]

No właśnie problem jest w tym, że mam nadane upoważnienie, a w oknie dodawania egzaminu próbnego nie mam możliwości nic zaznaczyć, czyli nie mogę dodać tego egzaminu.

I nasze OKE twierdzi, że możemy sobie robić dowolną liczbę prób z paczki treningowej, ale jedna próba musi być "oficjalna", taka , która się wyświetli w SIOEPKZ.

bb197525-10-2021 11:19:43   [#04]

U mnie w zakładce egzamin próbny widnieje taka informacja:

Przeprowadzenie egzaminów próbnych przez szkołę będzie potraktowane jako równoznaczne z przeprowadzeniem obowiązkowego treningu technicznego, jeżeli spełnione zostaną łącznie następujące warunki:
1. Liczba sal, w których musi być przeprowadzony egzamin próbny: 2
2. Minimalna liczba zdających w poszczególnych salach, w których musi zostać przeprowadzony egzamin próbny: sala 2 - 5
3. Mnimalna liczba sal, w których egzamin próbny musi być przeprowadzany w tym samym czasie: 1
Egzamin próbny można również przeprowadzić bez konieczności spełnienia powyższych warunków. Nie będzie on jednak wówczas równoznaczny z przeprowadzeniem obowiązkowego treningu technicznego.

Czytając ten wpis całościowo wynika z niego że egzamin próbny może zostać uznany za trening techniczny jeżeli spełnione będą te 3 warunki. Natomiast jeżeli zrobisz próbny bez tych warunków to Ci go za przeprowadzenie technicznego treningu nie uznają. Więc wtedy musisz zrobić trening z paczki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]