Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje nauczyciela - opóźnienie
strony: [ 1 ]
Adaa05-10-2021 19:51:55   [#01]

Mam zagwozdkę.
zatrudniłam nauczyciela w zeszłym roku szkolnym za zgodą kuratora na rok. Nauczyciel podjął studia podyplomowe kwalifikacyjne i pedagogiczne). Do 31 sierpnia ukończył kurs na obu kierunkach, ale z powodu pandemii egzamin kończacy wyznaczono na 24. 10. (opóźnienie)
Jaki jest status tego nauczyciela w SIO?
Zatrudniłam tego nauczyciela bo braki matematyków sa przeogromne ale mam teraz problem w SIO.

Jak interpretować:
3. W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą, o której mowa w ust. 2, legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nieposiadającą przygotowania pedagogicznego, dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych, z nauczycielem może być zawarta umowa o pracę na kolejny jeden rok szkolny. Staż wymagany do ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego przedłuża się do czasu uzyskania przygotowania pedagogicznego.


Nie rozumiem tego zapisu, szczególnie tego co podkresliłam.

I jeszcze jedno.
W SIO - przy awansie zawodowym innego nauczyciela (stazysta od 1. 09) gdy podaję stopień awansu - nauczyciel stazysta sio krzyczy o datę z aktu nadania. jak to wypełniacie w takiej sytuacji?


post został zmieniony: 05-10-2021 20:00:33
AnJa05-10-2021 21:09:35   [#02]

Ten nauczyciel nie ma tylko przygotowania pedagogicznego czy takze kierunkowego (matematyka?)

Jełsi obu- to zapis cytowany go nie dotyczy - powinnaś na zatrudnienie go od 1 wrzesnia ponownie mieć zgodę KO.

Co z jego statusem po egzaminie - nie pamietam, ale kojarze, e jest jakiś zapis. Ale staż ani w ub. roku ani obecnie go, moim zdaniem, nie dotyczy.

Adaa05-10-2021 21:26:29   [#03]

Na dzień dzisiejszy nie ma i tego i tego. Ukończył studia podyplomowe w sierpniu ale z powodu covid egzamin wyznaczono na 24.10. Co mi wszystko skomplikowało.

AnJa05-10-2021 22:27:17   [#04]

Więc moim zdaniem jak wyżej. On nie ma kwalifikacji więc i nie rozpoczyna stażu. Jak się takich wpisuje w SIO nie wiem ale dla mnie bez stopnia.

 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]