Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczeń nie spełnia obowiązku - jaka kolejność działań dyrektora
strony: [ 1 ]
ktosik05-10-2021 07:24:43   [#01]

Uczeń nieklasyfikowany w tamtym roku szkolnym z powodu nieobecności – wychowanek domu dziecka jest na ucieczce, poszukiwany przez policję.

Dyrektor 15.09.2021 napisał pismo do opiekuna prawnego z prośbą o wyjaśnienie nieuczęszczania, otrzymał odpowiedź, że na ucieczce poszukiwany itp.

04.10.2021 wysłano listem poleconym za potwierdzeniem odbioru pisemne upomnienie, zwierające wezwanie do wykonania obowiązku z zagrożeniem skierowania sprawy na drogę postępowania egzekucyjnego (7 dni na odpowiedź opiekuna prawnego). Odpowiedź będzie identyczna jak przy pierwszym piśmie, ucieczka, poszukiwany.

I teraz moje pytanie:

Jaki jest kolejny krok dyrektora: wyczytałam, że należy wystawić tytuł wykonawczy…

Jak taki dokument miałby wyglądać? Może ktoś z Państwa pisał coś takiego…

Następnym krokiem będzie chyba wniosek o wszczęcie egzekucji??  który wraz z dowodem doręczenie upomnienie oraz tytułem wykonawczym składa się w organie prowadzącym?

Bardzo proszę o pomoc w powyższej sprawie.

AnJa05-10-2021 08:59:49   [#02]

Ten tytuł egzekucyjny to wobec kogo? Domu dziecka?

Nie wiem, co należy robić - ja nie robiłbym nic. Mam wiedzę, ze sytuacja z gatunku nierozwiązywalnych: i szkołą i opiekun ma wiedze o sytuacji, opiekun w praktyce nie sprawuje opieki.

Oczywiście można też przekopać piłkę na stronę gminy - ma prawników, niech się martwi:-)

ktosik05-10-2021 10:35:00   [#03]

tytuł egzekucyjny wobec opiekuna prawnego, którym jest akurat w tym przypadku dyrektor domu dziecka, upomnienie też zostało wysłane do niego.  zdaje sobie sprawę, że sytuacja z gatunku nierozwiązywalnych ... ale jednak jakieś działania muszą zostać podjęte, żeby nikt nie zarzucił dyrektorowi niedopełnienia obowiązków

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]