Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwarantanna ucznia
strony: [ 1 ]
zosiaz103-10-2021 19:58:54   [#01]

Kochani.

w pt jeden nauczyciel zgłosił ze ma covid. czy uczniowe niezaszczepieni nie mogą przychodzić do szkoły?

podczas lekcji nikt nie podchodził do tablicy, także nie był w kontakcie z n-lem. 
pomozcie. 

warzywko03-10-2021 20:09:48   [#02]

Jeśli przebywali w tym samym pomieszczeniu dłużej niż 15 minut, bez maseczek, to jest to traktowane jako bezpośredni kontakt i powinnaś zgłosić wszystkich obecnych tego dnia w klasie jako osoby z kontaktu w tym formularzu na pacjent.gov.pl - do kwarantanny.

Dużo zdrowia dla Was wszystkich!

 

zosiaz103-10-2021 21:03:01   [#03]

Dzięki. A uczeń zgłoszony powinien otrzymać Inf z sanepidu, ze jest na lwarantannie? 

Ja chyba nie mogę samodzielnie jej nałożyć?

Skąd rodzic bedzie wiedział, że  jego dziecko jest objęte kwarantanną?

 

jesczcze jedno, kilkoro rodziców ma dzieci, które nie mają ukończonego 12. roku życia (urodziny w grudniu) - czyli oni nie idą na kwarantannę?


post został zmieniony: 03-10-2021 21:05:06
ejkej03-10-2021 21:22:54   [#04]

Sanepid teraz, przynajmniej u nas, nie wyrabia na zakrętach. Najczęściej to Sanepid zawiadamia dyrektora i dzwoni do rodziców. Jeżeli nie otrzymałaś takiej informacji, potwierdź to dzwoniąc do nich. Potem występujesz do OP o zgodę na zawieszenie zajęć powołując się na ustną zgodę Sanepidu. U mnie przeważnie następnego dnia mam już ich opinię na piśmie. Żeby usprawnić przepływ informacji, wychowawcy informują rodziców swoich uczniów o zaistniałej sytuacji. Poza tym wydajesz zarządzenie w sprawie czasowego zawieszenia zajęć, umieszczasz je w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

Na kwarantannę idą wszyscy, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonym. Wiek nie gra roli. 


post został zmieniony: 03-10-2021 21:24:33
ejkej03-10-2021 21:27:45   [#05]

warzywko

Rozmawiałem z szefem Sanepidu i w przypadku wariantu Delta bezpośredni kontakt liczy się jako 4-5 minut

zosiaz103-10-2021 21:45:42   [#06]

Co to znaczy wiek nie gra roli?? 
czyli idą zaszczepieni i niezaszczepieni? Dobrze rozumiem?

warzywko03-10-2021 22:23:52   [#07]

Tutaj chyba nie wiemy, jaki to wariant. To 15 minut pochodzi z wyjaśnień z formularza, na którym zgłasza się osoby z bezpośredniego kontaktu. U nas w szkole to działa tak, że rodzice informują nas o pozytywnym wyniku dziecka, my zgłaszamy osoby z kontaktu przez ten formularz, wysyłam do SANEPiD-u prośbę o pozytywną opinię w sprawie zawieszenia zajęć w klasie, w której była osoba z pozytywnym testem. Często nie wiem, czy zgłaszam osoby zaszczepione/ozdrowieńców, ale dostaję potem info, że ta i ta osoba jest zaszczepiona/jest ozdrowieńcem. Ja nie mam dostępu do tych danych, ale SANEPiD-owi się to pokazuje w systemie i wtedy nie nakłada na te konkretne osoby kwarantanny. Brak kwarantanny nie zależy od wieku, tylko od bezpośredniego kontaktu z osobą o pozytywnym wyniku testu oraz szczepienia pełną dawką/bycia ozdrowieńcem. Jeśli był kontakt, to pozostali z automatu powinni iść na kwarantannę. Przepraszam za pisanie ciurkiem, bez akapitów, ale piszę z telefonu i nie wiem, jak zredagować to bardziej czytelnie. 

zosiaz104-10-2021 08:00:17   [#08]

Czy dobrze rozumiem że kwarantanna obejmuje i zaszczepionych i niezaszczepionych? 
czy do decyzji sanepidu?

Iwona 1304-10-2021 14:44:48   [#09]

Z komunikatu MEiN  https://kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/komunikat-mein-w-sprawie-udzialu-uczniow-zaszczepionych-w-stacjonarnych-zajeciach-edukacyjnych/

"Zawieszenie zajęć może dotyczyć w szczególności grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć. Należy podkreślić, że przepisy umożliwiające przejście na nauczanie zdalne nie wprowadzają segregacji sanitarnej w związku z zaszczepieniem przeciwko COVID-19. Zatem przejście na nauczanie zdalne po zawieszeniu zajęć nie może dzielić oddziału lub grupy wychowawczej na uczniów zaszczepionych pracujących stacjonarnie i niezaszczepionych pracujących zdalnie." ( podkreślenie moje)

 

warzywko04-10-2021 15:32:49   [#10]

Zosiaz1, kwarantanna to jedno (dotyczy nieszczepionych pełną dawką i tych, którzy nie są ozdrowieńcami - po bezpośrednim kontakcie z osobą mającą pozytywny wynik testu), a drugie to nauczanie zdalne. Kwarantanna dotyczy tylko niektórych, ale nauczaniem z wykorzystaniem technik uczenia na odległość obejmujesz cały oddział, a nie tylko osoby z kwarantanny. Oczywiście decyzja o nauczaniu zdalnym po stwierdzeniu, że duża część oddziału jest na kwarantannie, ze względu na 1 osobę na kwarantannie (np. pozytywny wynik testu u rodzica dziecka) nie wprowadzisz nauki zdalnej dla całego oddziału. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]