Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przegląd szkoły
strony: [ 1 ]
Anna P12-08-2004 18:52:22   [#01]

Kochani, szukam protokołu z przegladu szkoły po wakacjach. Wiem,że był,miałam go przegranego, ale nie mogę znaleźć. Bardzo proszę o pomoc  i z góry dziekuję.  Pozdrawiam.

Tadek13-08-2004 13:15:47   [#02]
Chętnie także skorzystam.
krystyna13-08-2004 18:53:12   [#03]

28.08.2003 14:48 [#62]

Asia umieściła taki protokół:

 

PROTOKÓŁ
Z KONTROLI OBIEKTOW NALEŻĄCYCH DO .........................
PRZEPROWADZONEJ W DNIU..............
ZGODNIE Z ZALECENIAMI ROZPORZĄDZENIA MENIS
Z DNIA 31 GRUDNIA 2002 W SPRAWIE BHP
W PUBLICZNYCH I NIEPUBLICZNYCH SZKOŁACH I PLACÓWKACH
(  DZ.U. NR6 POZ 69/2003)

Komisja w składzie:
1
2

po przeprowadzeniu kontroli budynków, pomieszczeń oraz boisk i urządzeń zlokalizowanych na przyległym tereenie szkoły Podstawowej w .............. zgodnie z par3 w/w rozporządzenia, stwierdza:

Budynek 47
Komisja nie stwierdziła uchybień w przygotowaniu  do podjęcia pracy dydaktycznej pomieszczeń lekcyjnych, korytarzy, klatek schodowych, strychu, sali gimnastycznej oraz terenu ( w tym boiska sportowego) okalającego budynek. Komisja nie wnosi uwag odnośnie pomieszczeń biblioteki oraz kotrlowni, a także wobec zlokalizowanego na boisku szkolnym magazynu gazu będącego opałem dla placówki.

W wyniku przeglądu stwierdzono w pomieszczeniu 201 ( magazyn podręczny na-la w-fu) pęknięcie na tynku stropu i sciany nie zagrażające bezpieczeństwu przebywających w pomieszczeniu osób

Budynek 45

(j.w)

Tyle u mnie. Podpisał BHPowiec, czlonkowie komisji, a ja zatwierdziłam. I taki protokół zaniosłam do organu

AnJa13-08-2004 20:04:42   [#04]
A mój organ jest mądry (Panie Starosto, to ja dyrektor z "1" - łubu dubu,...) i twierdzi, że wakacje nie są okresem wyłączenia szkoły z działalnosci oświatowej.
RomanG13-08-2004 21:20:58   [#05]
Jestem tego samego zdania.
Anna P13-08-2004 22:13:50   [#06]

 U nas  dostaliśmy już pisma z gminy o przeprowadzeniu kontroli i cóż  robić? Dziękuję Krysi.

dyrlo06-11-2006 14:16:46   [#07]

Odkopałam bo mam problem.

Odłączyli mi gaz w szkole bo robili remont ulicy (miesiąc temu), skończyli i chcą włączyć ale chcą badania ciśnieniowego na szczelność przewodów gazowych. Podobno raz na 5 lat muszę takie badania robić. Mam tylko coroczne badanie szczelności na wyjściach. Coś Pan mi opowiadał o Prawie Budowlanym, które na właścicieli nakłada taki obowiązek. Ja nie właścicel, włascicielem jest Powiat, nic to, gorzej, że nie słyszałam przez tyle lat o badaniu ciśnieniowym szczelności przewodów gazowych.

Chyba mamdat (trudno) bo dyrektorem jestem od 1999, ale podajcie mi pp może sie obronię.

dyrlo06-11-2006 15:07:36   [#08]

Proszę:-( poratujcie mnie.

Zaglądnę tu po powrocie z obiadu. Może ktoś się zlituje.

Gaba06-11-2006 19:20:25   [#09]

raz na rok musisz szczelnośc w budynkach uzyteczności publicznej + wpis do ksiązki obektu, co roku to robię.

Przegląd 5-letni musi być całości budynku tez ze wpisem, ale to dodatkowa bajka.

ulkowa06-11-2006 19:45:13   [#10]

prywatna szkoła

a czy prywatna szkoła tez musi mieć protokoły z kontroli obiektów. Szkoła policealna wynajmuje u nas 3 klasy na zajęcia zaoczne. Niedługo mają kontrole KO i między innymi muszą przygotować protokół kontorlo obiektu. Nie widzę powodu udostępniać tej prywatnej szkole naszych protokołów. Czy ta szkoła wynajmując u nas obiekty, musi jeszcze dodatkowo zrobić swoje protokoły odbioru dokumentów
dyrlo06-11-2006 21:29:35   [#11]

Gabo, dzięki. Przegląd budynku, rozumiem też robię. Wpisuję do książki obiektu no i wogóle wszystko niby dobrze, ale ...

Ta książka obiektu mnie ratuje bo wszystko tam jest, protokoły pozałączane,  ale tej szczelności pod ciśnieniem z wpuszczeniem czegoś tam i coś jeszcze o azocie mówił????   Matko kochana co ten człowiek opowiadał nic nie zrozumiałam. Ale jestem już po spotkaniu z moim inspektorem nadzoru i On sie tym zajmie. Chyba nie będzie źle.

matyldaa02-01-2020 22:38:43   [#12]

Uświadomcie mnie, proszę i doradźcie. Wszystkie obiekty powinny mieć książki obiektu, w których wpisuje się informacje o przeglądach? Okazuje się, ze jedno z boisk (najnowsze) nie ma takiej książki. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić?

Grazzza03-01-2020 10:58:59   [#13]

Założyć -:)

edithael21-07-2020 19:43:51   [#14]

Kto powinien prowadzić książkę obiektu - właściciel, zarządca, najemca budynku? 

Stowarzyszenie ma umowę najmu budynku, w którym prowadzi szkołę. W umowie nie ma nic na ten temat, tylko obowiązek przeglądów instalacji elektrycznej co 5 lat. A przegląd budynku? To obowiązek najemcy czy wynajmującego?

DYREK21-07-2020 20:30:03   [#15]

to obowiązki właściciela lub zarządcy obiektu 

zobacz: art.62 (i dalsze) ustawy prawo budowlane

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19940890414/U/D19940414Lj.pdf

 

edithael21-07-2020 21:38:07   [#16]

Dzięki, tak mi się właśnie wydawało. 

Czy właściciel/ zarządca budynku może scedować te obowiązki na najemcę?

Czy jako użytkownik budynku powinnam przeprowadzać jakieś regularne kontrole oprócz wynikającej z rozp. MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (tj. Dz. U. 2020, poz. 1166) oraz kontroli gaśnic?

Czy powinnam zadbać o inne kontrole p/poż albo kontrole sanepidu? Sanepid przychodzi nawet 2x w roku, wciąż coś kontrolują, PSP powiadamiana o ewakuacjach, ale nie pojawia się...

 

DYREK22-07-2020 16:22:06   [#17]

książka obiektu służy tylko do zapisów dotyczących przeprowadzanych badań i kontroli stanu technicznego, remontów i przebudowy, w okresie użytkowania obiektu budowlanego -> to obowiązki właściciela lub zarządcy

najemca, dzierżawca lub administrator obiektu nie jest automatycznie zarządcą obiektu budowlanego (w rozumieniu przepisów prawa budowlanego)

właściciel/zarządca budynku może scedować te obowiązki na najemcę -> powinno to być wyraźnie określone w umowie (na najemcę musi być nałożony umowny obowiązek zarządzania nieruchomością)

----------------

inne kontrole wynikające z przepisów oświatowych, przeciwpożarowych lub sanitarnych to Twoje obowiązki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]