Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oddelegowanie ucznia do klasy terapeutycznej ??
strony: [ 1 ]
Afraniuk13-09-2021 09:19:48   [#01]

Dwójka uczniów odeszła do klasy terapeutycznej - nie zgłosiła niczego u nas, wiemy w której szkole są (klasa terapeutyczna w SP integracyjnej) -  próbujemy właśnie ustalić kwestie wykazania tych uczniów w SIO - my czy aktualna szkoła? Otrzymaliśmy od SPI opinię prawną radcy miejskiego która mówi, że legitymację wystawia macierzysta szkoła, która wpisuje jego dane do SIO, Równocześnie przesłali nam drugą opinię (tym razem z MEN z 2017) gdzie dla odmiany

"Zatem uczeń w szkole macierzystej będzie miał zakończoną naukę oraz zakończone przypisanie do oddziału na czas przeniesienia. Jednocześnie uczeń ten musi zostać zarejestrowany w szkole do której został przeniesiony oraz przypisany do oddziału w szkole specjalnej działającej w danym ośrodku".

Stąd moje pytania:

- kto powinien wykazać uczniów - szkoła macierzysta czy szkoła z klasą terapeutyczną?

- jeżeli rzeczywiście jest to oddelegowanie to czy potrzebna jest jakaś umowa pomiędzy szkołami ??

 

 

AnJa13-09-2021 10:59:40   [#02]

W praktyce: zaczekaj na ruch tamtej szkoły (albo rodziców). Dopóki tych im u siebie okresu nauki nie zakończysz- oni ich nie wpiszą.

Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym oddelegowaniem czy umową (nie spotkałem się z czymś takim- co nie znaczy, ze nie ma) - rodzic chce, to przenosi.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]