Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczyciel wspomagający
strony: [ 1 ]
marta213-05-2002 19:57:21   [#01]
Czy ma rację bytu nauczyciel wspomagający wówczas, gdy nie ma klasy integracyjnej? Jakie są wymogi jeśli chodzi o zatrudnienie takiego nauczyciela? Z tego co mi wiadomo jest to nauczyciel, który pracuje w klasie integracyjnej.A jakie formalności trzeba spełnić prowadzac taką klasę tez mi wiadomo.
Ewa z Rz13-05-2002 20:06:09   [#02]

Czy ma racje bytu? To zależy od organu. Jeżeli organ uzna, że ma to czemu nie?

Ale taki nauczyciel musi być zatrudniony tylko gdy mamy klasę integracyjną, tzn jest odpowiednia ilośc dzieci specjalnej troski.

Jak nie ma klasy to i nie ma środków w subwencji na takiego nauczyciela... Ale organ ma środki własne, więc może.

marta213-05-2002 20:57:05   [#03]

Tak może...

Czyli potwierdzasz Ewo to co wiem na ten temat. Fikcyjnie nie można stwarzać pozoru klasy integracyjnej. Przecież jest na to podstawa prawna.
kasiam19-05-2002 14:57:14   [#04]
Nie każdy może być nauczycielem wspomagającym. Zależy to od etapu nauczania i typu niepełnosprawności dzieci w klasie integracyjnej.
marta219-05-2002 15:13:48   [#05]

Możesz zdradzić więcej...

Kasiu czy możesz podać więcej szczegółów? Przecież są to dodatkowe godziny w szkole i ich ilość zależy od organu prowadzącego. Czy tak?
kasiam19-05-2002 19:23:09   [#06]

W szkole podstawowej i gimnazjum powinien to być pedagog specjalny. Z jaką specjalnością, decyduje dyrektor szkoły znając potrzeby dzieci z danej klasy. Ilość godzin zależy od organu, ale jest to nauczyciel- więc 18-20 godzin. Powinien też być w szkole psycholog.

Skontaktuj się z wizytatorem odpowiedzialnym za kształcenie integracyjne przy twoim kuratorium. On nie bedzie patrzył na kasę i powie jak to byc powinno, w organie powiedzą ile maja pieniędzy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]