Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczeń z domu dziecka na ucieczce,nie chodzi do szkoły-co z SIO?
strony: [ 1 ]
ktosik02-09-2021 07:10:36   [#01]

Uczeń z domu dziecka jest na ucieczce poszukiwany przez Policję. Cały czas jest zapisany do naszej szkoły, bo jak go policja znajdzie to znowu zacznie uczęszczać (na jakiś czas – pewnie do następnej ucieczki…) W tamtym roku szkolnym był nieklasyfikowany. W nowym roku szkolnym został przypisany ponownie do klasy VIII. Jak go wykazać w SIO? Czy normalnie przypisać mu oddział ?

ktosik03-09-2021 09:31:14   [#02]

podnoszę wątek

Daniel120803-09-2021 17:15:24   [#03]

Normalnie w SIO figuruje, bo gdzieś musi realizować obowiązek.

A że na ucieczce, to nic. Na stanie klasy i szkoły jest.

ktosik05-09-2021 11:38:57   [#04]

A to nie problem, że póki go nie ma to obowiązku szkolnego nie realizuje ? 

rzewa05-09-2021 12:35:32   [#05]

kiedy nie realizuje jest opisane w art 42 ust 2 u.P.o. -> jest za krótko by to stwierdzić w tym roku szkolnym

ktosik15-09-2021 07:31:42   [#06]

Podnoszę jeszcze raz wątek, bo mam sprzeczne wiadomości... czy ktoś z Państwa może miał taką sytuację, napiszę jeszcze raz pytanie i odpowiedź jaką otrzymałam od Pani która prowadzi szkolenia z SIO

 

Uczeń z domu dziecka jest na ucieczce – dostaliśmy pismo 08.10.2020 roku, że od dnia 11.09.2020 jest na ucieczce poszukiwany przez policję.
w roku 2020/21, jest normalnie cały czas przypisany do oddziału bo gdzieś musiał przecież figurować. Do końca roku szkolnego go nie znaleźli, wiec był u nas nieklasyfikowany.
Czy należało gdzieś zaznaczyć, że nie chodzi do szkoły, z SIO go przecież nie mogłam usunąć…
I w tym roku szkolnym to samo, do tej pory go nie znaleźli wiec jest cały czas zapisany u nas, przypisany do oddziału
A taką dostałam odp:
"Tak, należy zakończyć naukę w szkole, Rozpocząc należy obowiązek szkolny, i wybrać, że nie spełnia z innej przyczyny"
A znowu z innego źródła dostałam taka wiadomość:
"Do ukończenia 18 roku życia musicie mu zapewnić miejsce w szkole. W sio normalnie figuruje jako uczeń nawet jak nie chodzi. Potem można go decyzją Rady skreślić z listy (nie klasyfikować)"
AnJa15-09-2021 08:47:10   [#07]

Wariant nr 2. Poza tym, ze skreślić nie można ucznia w obowiązku szkolnym. Można przenieść- ale to droga przez mękę, a w przypadku szkoły rejonowej (tu tak jest)- niewykonalne w praktyce.

Co do SIO - nie wiem, czy faktyczna nieobecność jest wystarczajacym powodem dla wykazania SIO braku realizacji obowiązku szkolnego. A jełsi tak- to jak długa nieobecność.


post został zmieniony: 15-09-2021 08:47:18
ktosik15-09-2021 09:12:45   [#08]

no właśnie i jak to wykazac w sio... bo przeciez nie moge mu zakończyć nauki, jeśli cały czas mam go zapisanego w ksiedze ucznia, dzienniku, gdzies mu trzeba sa nieobecnośc wpisać...

boję się jedynie tego, że ktoś poźniej zarzuci wyłudzenie subwencji ...

AnJa15-09-2021 09:16:31   [#09]

W SIO chyba brak promocji można (a nawet trzeba) zaznaczyć. I przypisac go  do oddziału tej samej klasy w nowym roku szkolnym.

 

ktosik15-09-2021 09:48:17   [#10]

tak zrobiłam, że uczeń nie otrzymał promocji w 2020/21

i w roku 2021/22 znowu go przypisałam do oddziału bo tak figuruje w dzienniku, ksiedze ucznia itp

ze szkoły nie został skreślony

Daniel120816-09-2021 11:16:34   [#11]

I dobrze. Uczeń musi być przypisany do szkoły, przecież w każdej chwili policja go może znaleźć, przywieźć do DD i może pojawić się w szkole.

Trzeba tylko co pewien czas pisać do sądu pismo informujące, że nie realizuje obowiązku. Wtedy jest duża szansa, że dostanie inny środek wychowawczy, umieszczą go tam i wtedy może dojść do skreślenia w Twojej szkole.

ktosik16-09-2021 12:29:27   [#12]

on juz własnie ma postanowienie sądu o umieszczaniu w ośrodku, wiec jak go złapią to pewnie go tam od razu umieszcza i jak dostane takie potwierdzenie to wtedy go usunę ? dobrze mysle?

Daniel120816-09-2021 16:07:10   [#13]

Postanowienie sądu to jedna sprawa.

Jeszcze musi być wytypowanie i skierowanie do ośrodka. Oczywiście, muszą go "złapać", jak się uda. Skierowanie jest ważne chyba ... 30 dni. Jak w tym czasie nie złapią i nie dowiozą do ośrodka, to przepada i trzeba zacząć od początku. Skreślasz wtedy, gdy dostaniesz potwierdzenie przyjęcia do szkoły przy ośrodku. Poinformują cię o tym i poproszą o przesłanie dokumentacji przebiegu nauczania. Ale .... jak on tak ciągle na ucieczkach, to może być dobrze "wyedukowany" i nie da się złapać przez ten okres, więc możesz się jeszcze długo z nim bawić :-).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]