Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusz organizacyjny 2002/2003
strony: [ 1 ]
marta213-05-2002 13:58:01   [#01]
Jak rozwiązujecie problem tzw. przydziału czynności? Czy nauczyciele są poinformowani na bieżąco? Kto może mieć uwagi do tego przydziału?( nie ma w tej chwili potrzeby zwalniania pracowników).
HenrykB13-05-2002 15:21:53   [#02]

Projekt

U mnie opiniuję projekt organizacyjny podczas posiedzenia RP przed przekazaniem do organów. Daję do przeglądnięcia jeden egzaemplarz. Słucham opinii, wyjaśniam.

Nie przedstawiam szczegółowego przydziału czynności, chociaż go mam, bo często ulega zmianie w sierpniu.

Opinia to opinia. Od dyrektora zależy, czy uzna uwagi czy wnioski członków Rady.

marta213-05-2002 17:02:50   [#03]

Czy RP może coś zaproponować?

Koleżanka podjęła studia podyplomowe z wych. fiz. w tym celu aby uniknąć zwolnienia z pracy. Jest to jej drugi kierunek. Tymczasem proponują zatrudnienie człowieka dopiero po studiach. Czy coś w tym względzie można zrobić? Krótko mówiąc czy można się sprzeciwić? Co byście w tej sytuacji zrobili? Może w ten sposób braknąć godzin.
Ewa z Rz13-05-2002 17:10:53   [#04]

Dyrek powinien...

w pierwszej kolejności dać prace już zatrudnionym nauczycielom i to w miare możliwości pełne etaty (ale nic ponadto!). No ale formalnie nie jest do tego zobowiązany, zwłaszcza w sytuacji braku podstawy prawnej w temacie kwalifikacji... Niestety zrobi jak zechce - jeżeli to będzie rozwiązanie gorsze dla dzieci - mogą protestowac rodzice, może KO... Jeżeli to co robi jest ze szkoda dla zatrudnionych juz n-li to od protestów jest RP i oczywiście zz.

Natomiast jeżeli wszscy będą cicho to... będzie rzadził jak mu się będzie podobało... znam wiele takich przykładów niestety.

marta213-05-2002 19:51:51   [#05]

Czy związki mają coś do tego?

Jak się przedstawia sprawa ta jeśli chodzi o "obronę" ze strony związku?Czy mogą mieć wpływ na tę sytuację?
Ewa z Rz13-05-2002 19:56:31   [#06]

Zawsze mogą

Interweniować, jeżeli uważaja że nauczyciel został skrzywdzony. Inna sprawa czy ta interwencja okaże się skuteczna... To juz zależy od okoliczności, a także od umiejętności i determinacji związków.
HenrykB13-05-2002 20:04:01   [#07]

Wiele razy

próbowano mi zatrudniać nauczycieli czy pracowników obsługi.

Interwencje - nawet posłów - najczęściej pozostawały bez echa. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy w interesie szkoły jest zatrudnienie tej akurat osoby (o dziwo taki przypadek też miałem).

Dyrektor szkoły zatrudnia. Dopóki jest dyrektorem ;-)

Ewa z Rz13-05-2002 20:07:53   [#08]

Heniu,

Ale kazdy może starać sie wywrzec nacisk... To jego prawo.

A prawo dyrka postąpić jak uważa za słuszne, byle nie naruszył prawa.

HenrykB13-05-2002 20:11:36   [#09]

Tak jest

Ewo!

Zgadzam się. Związki też mogą pomóc.

marta213-05-2002 21:02:32   [#10]

Czyli mogą ruszyć do boju...

Tak to jest,że w pewnych sytuacjach dyrektor jest bez wyjścia. Co nie oznacza, że ma pognębić innych.Prawo jest prawem i nie powinno być łamane.
beera13-05-2002 21:12:01   [#11]

Yhm..

...wolna rączka, ale w trybach...

 

Ostatnio właśnie mialam takie...

więc wiem...

Trzeba byc dyplomatą, żeby i wilk i owca ;-)

A czasem trzeba się po prostu postawić.

Zola13-05-2002 21:20:45   [#12]
Asiu a może postawić ;-))
marta213-05-2002 22:41:27   [#13]

Chyba postawić...

Innego wyjścia z tej sytuacji nie widzę. Ale myślę Zolu,że trzeba to zrobić w miarę dyplomatycznie. Bez uszczerbku dla wszystkich.Wiem Asiu że nie jest to proste,ale nie można się dać zastraszyć. Tak przynajmniej myślę zrobić.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]