Forum OSKKO - wątek

TEMAT: obowiązek informowania przez związki o liczbie członków
strony: [ 1 ]
PiotrekM12-07-2021 09:05:15   [#01]

Dostałem takie info od związków: "z przepisów art. 34 ust. 2 ustawy o związkach zawodowych wynika, że zarząd oddziału ZNP nie ma obowiązku przedkładania pracodawcy (szkole, placówce) informacji o liczbie członków ZNP wykonujących pracę zarobkową u danego pracodawcy (w szkole, placówce). Podaje tylko ogólną liczbę członków ZNP Oddziału ZNP." 

Czy coś się zmieniło? Dotychczas dostawałem informację o liczbie związkowców w mojej szkole. Mam dwa związki w szkole. Jak w takiej sytuacji ustalić związek reprezentatywny?

rzewa12-07-2021 13:26:45   [#02]

nic się nie zmieniło

jeśli nie otrzymałeś teraz w informacji o liczbie członków podanej liczby członków zatrudnionych u Ciebie, to masz prawo uważać, że liczba ta wynosi 0, a co za tym idzie u Ciebie nie działają te związki

hania13-07-2021 12:20:42   [#03]

a ta reprezentatywność do czego Ci PiotrekM ? Jeśli np masz 1 członka ZNP to i tak uzgadniasz to co musi zgodnie z prawem pracodawca z Oddziałem ZNP,którego tenże jest członkiem... ZNP ma status reprezentatywnego związku....

PiotrekM13-07-2021 21:26:04   [#04]

Bo Haniu jeśli związek A chce jednego, a związek B chce czegoś zupełnie przeciwnego  to dyrektor musi podjąć jakąś decyzję. Uważam że wtedy powinien opowiedzieć się po stronie związku, którego członków w szkole jest więcej. I dlatego ta liczba członków ma znaczenie. Poza tym to po prostu nie rozumiem z czego tu robić tajemnicę?

hania14-07-2021 13:09:08   [#05]

żadnych tajemnic, liczbę członków w danej placówce MUSI związek podać i już. A jak związki chcą czego innego ( np w kwestii zapisów funduszu świadczeń...) to winny się dogadać ( 30 dni zdaje się)  Jak nie - dyrektor podejmie decyzję i nie musi się sugerować żadną opinią

halinah14-07-2021 18:21:05   [#06]

Jeżeli związek nie poda liczby członków - dyrektor ma prawo uznać, że dany związek nie działa na terenie jego placówki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]