Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dyrektor menager
strony: [ 1 ]
Nosia11-06-2021 12:15:50   [#01]

Nauczyciel dyplomowany po latach przerwy w zawodzie startował na stanowisko dyrektora. Nie mając aktualnej oceny, startował jako menager. moje pytania:

1. podpisujemy z nim umowę z Kodeksu Pracy (tzn. m.in.  40 godzinny tydzień pracy bez zniżki)?

2. Nauczyciel ten chce prowadzić zajęcia, aby uzyskać ocenę. Kuratorium twierdzi, że może bo ma kwalifikacje. Niby tak, ale na jakiej podstawie? czy w ramach swoich 40 godzin, czy dodatkowo z drugą umową jako nauczyciel?

3. rozwojowo - co zmieni otrzymanie przez niego oceny? 

rzewa11-06-2021 14:18:49   [#02]

1. tak, ale czas pracy może być określony zadaniowo

2. może prowadzić w ramach stosunku pracy (art 15 u.P.o.), ale... kuratorium nie może go oceniać, gdyż nie podlega on pod KN, zatem nie będzie się do niego stosował art 6a KN

jeśli pomimo to, KO zrobi mu tę ocenę to ich sprawa - każdy, kto będzie miał w tym interes może taką ocenę zakwestionować

3. nic nie zmieni do końca kadencji -> potem może próbować startować w konkursie jako n-l

ew. można wcześniej przeprowadzić ponowny konkurs, do którego on przystąpi już w charakterze n-la, a OP nie będzie wnikał w zasadność tak dokonanej oceny

AnJa11-06-2021 15:39:21   [#03]

K.O raczej odnosiło się do możliwości prowadzenia zajęć, bez kontekstu oceny. Oceny raczej mu nie zrobi. Być może chca spróbować  (dyrek i wice przy wsparciu OP) numeru że ścieżką nauczycielska tylko  - na pewno nieprawne to tak samo jak to z oceną KO.Najprostszy manewr to zatrudnienie na min.  1 godzinę jako nauczyciel w innej szkole i ocena przez jej dyrka. A potem już raczka bardziej wolna:-) Ale po cholerę rezygnować z wygodnego statusu dyrka - nie nauczyciela to ja nie wiem.

Ala11-06-2021 23:38:56   [#04]

może po to aby być zatrudnionym z KN a nie z KP?

a może do emerytury nauczycielskiej potrzebne lata pracy w szczególnym charakterze?

albo z jakiegoś jeszcze innego powodu :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]