Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nieprzystąpienie do egzaminu zawodowego
strony: [ 1 ]
gosiak10-06-2021 11:51:11   [#01]

Mam problem z uczniem, który nie przystąpił do części praktycznej egzaminu zawodowego (trzyliterowego, podstawa programowa 2019). Ma zwolnienie lekarskie. Nie dostarczył w terminie stosownego wniosku o możliwość zdawania egzaminu w terminie dodatkowym. W konsekwencji ja, jako dyrektor nie złożyłam w terminie wniosku do OKE. Rozmawiałam z OKE. Jeśli złożę ten wniosek teraz, OKE go odrzuci. Chłopak przystąpił do części pisemnej egzaminu zawodowego (najprawdopodobniej go zda).

W myśl Art. 44o ust.4 UoSO w przypadku ucznia technikum, otrzymuje on promocję, jeśli m.in. przystąpił do egzaminu zawodowego, jeżeli egzamin ten był przeprowadzany w danej klasie, z zastrzeżeniem ust. 8 i art. 44zzzga.

I tu moje pytanie. Czy rada pedagogiczna może go promować do kolejnej klasy? Czy fakt, że przystąpił do jednej z dwóch części egzaminu można potraktować, że w ogóle do niego przystąpił.

 

bosia10-06-2021 12:08:17   [#02]

Moim zdaniem można go promować na podstawie art. 44o ust. 8 uso. 

Tam jest tylko, że nie przystąpił do egzaminu, nie wyszczególnili, że nie przystąpił do egzaminu w części pisemnej lub praktycznej. Jednak egzamin składa się z dwóch części, więc przystąpienie do egzaminu jako jeden z warunków promocji oznacza przystąpienie do obydwu części.

Jeśli przystąpił tylko do jednej części, a do drugiej nie, to znaczy że nie spełnił jednego z warunków uzyskania promocji, czyli można wykorzystać art. 44o ust. 8, o którym mowa w art. 44o ust. 4 pkt 2.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]