Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans zawodowy - dyplomowanie
strony: [ 1 ]
Promieniczka08-05-2021 10:14:46   [#01]

Dzień dobry :)

Mam pytanie odnośnie awansu nauczyciela mianowanego, który z powołania OP zastępuje dyrektora szkoły (nauczyciel nie jest po, a dyrektor przebywa na długim zwolnieniu lekarskim).  Czy nauczyciela w tym wypadku dotyczy artykuł 9e ust 5 KN? Czy do nieprzerwanego okresu 3 lat wlicza się dotychczas odbyty staż na stopień nauczyciela dyplomowanego?

Pozdrawiam

rzewa08-05-2021 11:23:37   [#02]

wszystko zależy od daty zakończenia stażu -> czy przypada ona w czasie nieobecności dyrektora czy po jego powrocie

Promieniczka08-05-2021 11:34:20   [#03]

W takim razie ja rozumiem to tak:

1.Jeśli dyrektor nie wróci do czasu zakończenia stażu, to nauczyciel składa wniosek do KO o podjęcie postepowania kwalifikacyjnego zgodnie ze ścieżką dyrektorską. 

2. Jeśli dyrektor wróci przed zakończeniem stażu, to nauczyciel dalej realizuje staż. Tylko czy okres zastępstwa za dyrektora wlicza do czasu jego trwania,  czy o ten okres staż zostaje wydłużony?

rzewa08-05-2021 19:01:51   [#04]

1. tak, ale wniosek ten może n-l złożyć dopiero 1 września, więc istotne jest czy w tej dacie dyrektor już będzie w pracy czy nie -> n-l w dacie złożenia wniosku musi pełnić funkcję dyrektora, jeśli ma awansować "dyrektorską ścieżką"

jeśli dyrektor wróci przed tą datą może, po złożeniu przez n-la sprawozdania, wystawić ocenę dorobku i nie ma przeszkód by postępowanie awansowe wszcząć w normalnym, nauczycielskim, trybie

2. oczywiście, że się wlicza -> brak pp by nie wliczać

 


post został zmieniony: 08-05-2021 19:03:14
Promieniczka08-05-2021 19:52:52   [#05]

Rzewa, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!!

Promieniczka08-05-2021 20:10:49   [#06]

Hm... Tylko naszła mnie jeszcze jedna wątpliwość. Co w przypadku, kiedy dyrektor wróci dopiero w lipcu lub sierpniu? Nauczyciel ma 30 dni na złożenie sprawozdania od dnia zakończenia stażu. Zatem co w sytuacji, kiedy dyrektora nie będzie w tym okresie?

Edit: pokopałam w starych watkach i doczytałam, że niedotrzymanie terminu złożenia sprawozdania przez nauczyciela niczym nie skutkuje :) 


post został zmieniony: 08-05-2021 20:17:19

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]