Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rewalidacja
strony: [ 1 ]
Dorota ZZ23-04-2021 06:21:17   [#01]

Podpowiedzcie proszę bo już się zgubiłam: czy na wniosek rodzica dla ucznia  szkoły ponadpodstawowej może być realizowana rewalidacja na terenie szkoły (woj. opolskie)?


post został zmieniony: 23-04-2021 06:30:37
Marek Maj23-04-2021 09:04:45   [#02]

Podstawa prawna: – rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (t.j.Dz.U. z 2020 r. poz. 1280).

Odpowiedź: Rodzice dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nie mają obowiązku złożenia pisemnego wniosku do dyrektora szkoły w sprawie pomocy udzielenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej (zajęcia dydaktyczno -wyrównawcze) jeśli takie zostały wymienione w opinii lub orzeczeniu z poradni psychologiczno-pedagogicznej lub jeśli potrzeba ich organizacji wynika z IPET. Rodzice dziecka posiadającego orzeczenie składają do dyrektora opinię lub orzeczenie poradni i na tej podstawie dyrektor zobowiązany jest zorganizować zajęcia zgodnie z opracowanym IPET i zaleceniami z orzeczenia czy opinii. Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu, szkole i placówce jest dobrowolne i nieodpłatne. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana w przedszkolu, szkole i placówce rodzicom uczniów i nauczycielom polega na wspieraniu rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych w celu zwiększania efektywności pomocy udzielanej uczniom.

Rodzice mogą złożyć wniosek o korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej przez ich dziecko w przedszkolu, szkole - w sytuacji gdy dziecko nie posiada opinii lub orzeczenia (§ 5 cytowanego rozporządzenia), lecz nie jest to konieczne w przypadku o którym mowa w pytaniu.

Dorota ZZ23-04-2021 09:24:40   [#03]

czy w czasie epidemii również ?

Jot15-03-2022 12:59:14   [#04]

Czy terapeuta pedagogiczny nauczyciel po studiach podyplomowych  "Diagnoza i terapia pedagogiczna" może prowadzić rewalidację polegającą na usprawnianiu motoryki małej i wielkiej z uczniem z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej? Uczeń jest w normie intelektualnej.

joljol15-03-2022 16:00:24   [#05]

wg mnie - tak

Jot15-03-2022 19:15:43   [#06]

Dzięki joljol:-) Może więcej osób jeszcze się wypowie?

joljol15-03-2022 19:24:11   [#07]

sprawdź jeszcze na świadectwie jakie przedmioty miała ta osoby

ale, wg mnie, ten kierunek jak najbardziej do zajęć rewalidacyjnych z tego zakresu

Roman Langhammer16-03-2022 05:19:20   [#08]

Też uważam, że terapeuta pedagogiczny jest właściwy. Sam tak wielokrotnie do takich zaleceń przydzielałem terapeutę i nigdy nie było uwag ze strony KO.

Jot16-03-2022 09:13:49   [#09]

Dzięki. Ja też tak uważam, ale potrzebuję, żebyście mnie w tym utwierdzili :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]