Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Godziny ponadwymiarowe dla dyrektora/wicedyrektora
strony: [ 1 ]
Marcin06-04-2021 14:18:04   [#01]

Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz nauczycielom pełniącym inne stanowiska kierownicze w szkole, korzystającym
z obniżonego tyg. obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nie przydziela się godzin ponadwymiarowych bez uzasadnienia konieczności zapewnienia realizacji ramowego planu nauczania w jednym oddziale/lub za zgodą organu prowadzącego szkołę w więcej niż jednym oddziale. W związku z powyższym rozumiem, że po uzyskaniu zgody OP można przydzielać godziny ponadwymiarowe, w moim przypadku wicedyrektorowi. Teraz w arkuszu majowym można wyrzucić te godziny na wakat ale zakładam ze nie znajdę nauczyciela (WOS - 2 godziny/tydzień). Moje pytanie jest takie:  czy KO może zaopiniować taki aneks w sierpniu negatywnie pomimo zgody OP?

rzewa06-04-2021 14:27:52   [#02]

nie, jeśli będzie zgoda OP to KO nic do tego

a gdyby nawet, to OP może i tak zatwierdzić aneks

Marcin07-04-2021 09:37:05   [#03]

W naszym KO jest jakaś mania na negatywy właśnie za te ponadwymiarowe podczas gdy prawo mówi jasno, że jeśli jest zgoda OP, to jest i już...Wiem że OP może zatwierdzić negatywnie zaopiniowany arkusz ale skoro od nas wymagają w kuratorium działań w 100% zgodnych z przepisami to niech sami tak działają. Innymi słowy na jakiej wówczas podstawie KO opiniuje negatywnie. Jak mnie to spotka w tym roku (przy aneksie) to się chyba pierwszy raz w życiu odwołam.

AnJa07-04-2021 11:54:11   [#04]

 Jesteś OP?

Macia07-04-2021 11:57:26   [#05]

ktoś podrzuci pp powyższego tematu

 

izael07-04-2021 12:11:33   [#06]

KN Art. 42. 6.  Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz nauczycielowi pełniącemu inne stanowisko kierownicze w szkole, a także nauczycielowi, który obowiązki kierownicze pełni w zastępstwie nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze, obniża się tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć w zależności od wielkości i typu szkoły oraz warunków pracy lub zwalnia się ich od obowiązku realizacji zajęć, o których mowa w ust. 3.

 

6a. Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz innym nauczycielom, o których mowa w ust. 6, korzystającym z obniżonego tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć, nie przydziela się godzin ponadwymiarowych, chyba że jest to konieczne dla zapewnienia realizacji ramowego planu nauczania w jednym oddziale, a za zgodą organu prowadzącego szkołę także gdy jest to konieczne dla zapewnienia realizacji ramowego planu nauczania w więcej niż jednym oddziale.

Macia07-04-2021 14:36:39   [#07]

Dziękuje

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]