Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Regulamin doskonalenia zawodowego - ma być czy nie?
strony: [ 1 ]
joljol05-03-2021 11:59:16   [#01]

Jak w tytule

bo nigdzie w prawie nie widzę takiego zapisu

a jak ma być to po czyjej stronie: op czy dyrektor?

Marcin05-03-2021 12:48:11   [#02]

Organ prowadzący corocznie podejmuje uchwałę w sprawie ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, maksymalnej kwoty dofinansowania opłat pobieranych przez podmioty, o których mowa w art. 70a ust. 3a pkt. 1 ,2 Ustawy Karta Nauczyciela oraz form i specjalności kształcenia, na które jest przyznawane
dofinansowanie dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez konkretny OP, w tejże uchwale powinno być wszystko. Dyrektor robi plan doskonalenia zawodowego. Tyle.

joljol05-03-2021 13:28:54   [#03]

z tym się zgadzam 

ale niektórzy dyrektorzy tworzą regulaminy, pomimo że nie pp, umowy, wnioski

chciałabym to uporządkować a tu każdy inaczej

Marcin05-03-2021 13:57:05   [#04]

jak lubisz sobie dokładać pracy to pewnie... Wszystko można stworzyć - pytanie po co?

joljol05-03-2021 14:26:06   [#05]

ja mam to co w prawie napisane i tyle

ale dzisiaj na zebraniu z op, niektórzy dyrektorzy mówią, że mają

wiec op każe reszcie zrobić

tylko nikt mi nie potrafił wskazać pp a ja wiem, że jej nie ma

na jakiej zasadzie więc mamy przyznawać dofinansowanie, czy pisać jakąś umowę z nauczycielem (bo niby z czego ma ona wynikać)

i jak się tłumaczyć, że jednemu dałam na studia 40% a innemu 70%

 

ech:)

AnJa05-03-2021 14:41:32   [#06]

#2 - uchwałe? A to nie jest kompetencja organu wykonawczego?

Marcin05-03-2021 19:44:31   [#07]

#6 Uchwałę podejmuje Rada Gminy/Miasta, wykonanie powierza Wójtowi/Prezydentowi.

#5 Na wszystkie te wątpliwości właśnie taka uchwała odpowiada. W rożnych samorządach jest różnie ale z reguły do uchwały są załączniki i bazuje się na nich (Wniosek nauczyciela, decyzja dyrektora).

AnJa05-03-2021 22:07:34   [#08]

Zapytałem bo nie spotkałem dotychczas tylko zarządzenia. 

joljol08-03-2021 09:24:08   [#09]

#7 nadzór wojewody odrzuca załączniki do uchwały i to co napisał AnJa w zarządzeniach burmistrza głównie są uregulowania

ale ... część naszych dyrektorów (z mojego op) napisało sobie regulaminy i mamy pewien spór

 

czy to burmistrz jako władza wykonawcza powinien to zarządzeniem wprowadzić, skoro wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi, czy dyrektorzy - dla nich nie ma żadnej delegacji prawnej - wg mnie

Marcin08-03-2021 09:35:31   [#10]

A od kiedy to do uchwał nie możne być załączników?? Napisałem: "w różnych samorządach jest różnie". Zarządzenie wójta/burmistrza/prezydenta - jest  aktem wykonawczy do uchwały o której napisałem powyżej lub uchwały budżetowej w której środki na doskonalenie nauczycieli powinny być unormowane. Dyrektorowi pozostaje tylko postępować zgodnie z zapisami z powyższych...

AnJa08-03-2021 11:12:05   [#11]

A to nie jest tak, że nadzór odrzuca załączniki , w których zawarte sa regulaminy dofinansowania? Do uchwalania których nikt nie ma delegacji ustawowej?
Z kolei kompetencje do ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz maksymalnej kwoty dofinansowania opłat pobieranych przez szkoły wyższe i placówki doskonalenia nauczycieli nie są ani w KN ani w rozporzadzeniu przypisane konkretnemu organowi - więc jest kołomyja. Z tym, ze ostatnio raczej kierowano sie wyrokiem sądu, wg ktrego to kompetencja z zakresu wykonywania uchwały budżetowej- więc należąca do organu wykonawczego.

Na LEXie jest w tej kwestii bełkocik - co autor to inna odpowiedź na pytanie:-)

joljol08-03-2021 11:51:21   [#12]

Marcin,

nadzór odrzuca te załączniki do tej uchwały 

ale skoro uchwałę powierza się do wykonania burmistrzowi, nie dyrektorowi, to logiczne dla mnie jest, że to on wydaje zarządzenie w tej kwestii

I tak jak AnJa napisał wszędzie jest bełkot w tej sprawie

matyldaa25-10-2023 19:28:44   [#13]

A plan doskonalenia? Ma być czy nie musi? Wniosek, który składamy do 31. 10 nie jest wystarczający? Czy może wniosek jest według planu? 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]