Forum OSKKO - wątek

TEMAT: propozycja rodziców - klasa profilowana
strony: [ 1 ]
Afraniuk24-02-2021 20:20:08   [#01]

Mam dylemat - mam 17 osobową klasę sportową (pod patronatem jednego z klubów który się był wypiął na nich po ogłoszeniu pomysłu), jest to klasa 3 - teraz kiedy mają zakończyć klasę sportową (od początku było mówione że to tylko na 1 - 3) proszą by dalej ciągnąć klasę sportową (w sensie 4-8). Tłumaczę, że to zbyt mała liczebność , że potem coraz mniej chętnych do sportu i problem dla mnie i proponuję dodatkowe godziny wf - oni uparcie proszą - pytanie - mogę się nie zgodzić ?? 

AnJa24-02-2021 20:39:31   [#02]

Tu piłką jest także - a może nawet głównie- po stronie OP.

Z formalnego punku widzenia istotna jest kwestia bazy - bo po zerwaniu współpracy z klubem być może jest z tym problem.

zdebełko25-02-2021 09:38:28   [#03]

OP może wyrazić zgodę na oddział sportowy pomimo, że nie ma 20 uczniów? Czy dobrze rozumiem?

AnJa25-02-2021 10:28:43   [#04]

W momencie powstawania ma być min.20- nie wiem jak to ma się do zakończenia etapu edukacyjnego - moim zdaniem nie przerywa to ciągłości kształcenia - czyli w klasie 4 nawet na początku tych 20 być nie musi.

Acz można zaryzykować z argumentacją, ze od klasy 4 mamy nowe rozdanie i musi być min.20 uczniów i odesłac do OP.

Niestety - mamy podoobne doświdczenie- po 5 klasie było już 10 czy 12 osób i potrzebne było cięcie wtedy.

rzewa25-02-2021 11:16:30   [#05]

oddział sportowy może powstać w szkole podstawowej w dowolnym momencie kształcenia od kl I do kl VI włącznie (oddział sportowy musi funkcjonować co najmniej przez 3 lata), gdzie wymóg 20 uczniów dotyczy tylko pierwszego roku szkolenia

czyli jeśli ten oddział był sportowy już przez 3 lata, to nadal takim być nie musi ale może, o ile zgodzi się OP i nie musi być w nim 20 uczniów

ale jeśli w klasie 4 przestanie być to oddział sportowy, to np. w klasie 5 by takim znowu mógł być zacząć musi do niego uczęszczać 20 uczniów i OP nie ma wpływu na ten warunek

oczywiście uznaję, że pozostałe warunki funkcjonowania oddziału sportowego są spełnione

może też być tak, że nie są te warunki spełnione a OP zgadza się na dołożenie w oddziale 1-3 godz wf (więcej nie może) w celu dalszego kształcenia sportowego ale wówczas nie będzie to już oddział sportowy -> nie będzie na niego przysługiwała waga subwencyjna

Afraniuk25-02-2021 11:28:57   [#06]

problem polega na tym , że nie za bardzo widzę funkcjonowanie tego oddziału:

- od początku był planowany na klasy 1-3 - czyli 1 etap edukacyjny,

- mam 85 dzieci w 4 oddziałach  teraz (łącznie ze sportowym) a proponuję klasy z poszerzonym programem angielskiego, przyrody itd

- wiemy dokładnie, że potem robi się problem z liczbą dzieci trenujących

- proponowałem zwiększoną liczbę godzin dodatkowych zajęć sportowych ale oni twardo klasę sportową

- widzę brak konkretnej pracy trenerskiej (zwłaszcza poza zajęciami)

- nie mam planu na realizację dalszej klasy sportowej bo widzę miałkość zajęć a nie chcę być sportową tylko z nazwy i liczby godziny .....

 

 

AndrzejW26-02-2021 17:08:44   [#07]

Jeszcze taki jeden drobiazg - uczeń klasy sportowej, który przestaje trenować musi opuścić tę klasę a dyr musi mu zapewnić miejsce w klasie równoległej.

Afraniuk27-02-2021 10:06:18   [#08]

mógłbym prosić podstawę prawną do tego ?

 

AnJa27-02-2021 10:16:31   [#09]

Podejrzewam,  że chodzi o obowiązek szkolny.  

Dante27-02-2021 10:49:10   [#10]

Rozporządzenie

Warszawa, dnia 2 grudnia 2020 r. Obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 listopada 2020 r.

w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej

w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego


post został zmieniony: 27-02-2021 10:49:50

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]