Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dni wolne (dyrektorskie)
strony: [ 1 ]
Urszula22-02-2021 18:45:46   [#01]

Czy uważacie, że zgodnie z prawem mogę teraz (po zaopiniowaniu przez RP oczywiście) ustalić dwa dni wolne w marcu na zorganizowanie matur próbnych?

W grudniu po ukazaniu się rozporządzenia o nowym terminie ferii, "odwołałam" wolne dni, które ustaliłam na początku roku szkolnego, bo pokrywały się z terminem ferii, ale nie wyznaczałam nowych. 

Teraz dopiero pojawiła się możliwość zorganizowania matur próbnych stacjonarnie, a że z reżimem sanitarnym wymaga to udziału wielu nauczycieli - zastanawiam się, czy nie zrobić wtedy dni wolnych. 

 

Fragment rozporządzenia z 29.11.2020

1. W roku szkolnym 2020/2021 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (...) ustalone przez dyrektora szkoły lub placówki mogą być zmienione przez dyrektora szkoły lub placówki, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej.

2. W przypadku zmiany dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, o której mowa w ust. 1, dyrektor szkoły lub placówki, niezwłocznie informuje nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, o zmienionych w roku szkolnym 2020/2021 dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

3. Łączny wymiar dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021 ustalony przez dyrektora szkoły lub placówki na rok szkolny 2020/2021 nie ulega zmianie.”  

Skimir22-02-2021 19:42:05   [#02]

Po to ten przepis został wprowadzony aby właśnie była możliwość zmiany tych dni w trakcie roku szkolnego.

Iwona 1325-02-2021 12:47:42   [#03]

Ja  zmieniłam dni  wolne w związku z organizacją szczepienia  i obawą przed skutkami szczepienia  - 38 osób w jeden dzień!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]