Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Świetlica dla uczniów, których rodzice pracują
strony: [ 1 ]
JolaR16-02-2021 09:59:12   [#01]

Czy w obecnej , nadal istniejącej sytuacji epidemiologicznej jestem zobowiązana przyjąć na świetlicę dziecko z klasy drugiej , którego rodzice pracują? Do  mojej szkoły dzieci są dowożone  i na świetlicy czekają na odwóz. Dziecko o które pytam jest miejscowe.

KaPi16-02-2021 10:23:50   [#02]

Jeżeli rodzic zgłasza potrzebę, to tak...

 

JolaR17-02-2021 13:43:50   [#03]

Dziękuję za odpowiedź

Jot23-02-2021 11:46:58   [#04]

Czy dobrze rozumiem, że dzieci muszą być odbierane ze świetlicy, ale do ukończenia 7 roku życia? tak? W pozostałych przypadkach mogą wracać same? /Mam zasianą wątpliwość:-)/

rzewa23-02-2021 22:26:19   [#05]

tak

jak mają skończone 7 lat mogą wracać (i przychodzić do szkoły) same

dawdaw24-02-2021 07:13:33   [#06]

"Na początek naszej analizy weźmiemy pod uwagę Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z artykułem 43 ust. 1 i 3 dziecko w wieku do lat 7 może korzystać z drogi wyłącznie pod opieką osoby, która osiągnęła co najmniej 10 lat. Co ważne, pod pojęciem „droga” znajdują się także chodniki i przejścia dla pieszych. Z przepisu wyłączone są jedynie strefy zamieszkania (np. uliczki osiedlowe) oraz drogi wyłącznie przeznaczone dla pieszych. Ustawodawca określił zatem, że dziecko, które nie skończyło siódmego roku życia, nie może samodzielnie iść lub wracać ze szkoły. Chyba że szkoła, do której uczęszcza nasza pociecha znajduje się na tym samym osiedlu, na którym dziecko mieszka, a droga, którą ma do pokonania jest ograniczona znakami D-40 i D-41, czyli „strefa zamieszkania” lub C-16 i 16a, czyli „droga wyłącznie dla pieszych”. Warto pamiętać, że granica wieku nie jest wyrażona rocznikiem urodzenia, a datą oznaczoną co do dnia i miesiąca."

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]