Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wwr i zaj. rewalidacyne w P-lu w okresie ferii
strony: [ 1 ]
Macia03-01-2021 15:38:56   [#01]

Jak co roku w okresie ferii zimowych pracujemy w grupach łączonych czyli dyzur dla dzieci rodziców pracujących. Pracownicy obsługi robią generalne porządki a szczególnie w tym roku  dodatkowo dezynfekcje.Niektórzy nauczyciele są na urlopach. Rodzic dziecka niepełnosprawnego/ niepełnosprawny domaga się indywidualnych zajęć z nauczycielem wspomagającym co najmniej 2 godziny dziennie, bo ona nie ma co z nim zrobić. Czy ma do tego prawo?Jak w ogóle wygląda u Was praca indywidualna z dziećmi z orzeczeniami? Jak to rozwiązać w grupach mieszanych np. 20 dzieci łącznie po kilkoro z 6 grup?

elkap03-01-2021 19:12:37   [#02]

Rozporządzenie MEN z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2019r. poz. 502)

§ 12. 1. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola, a w przypadku braku rady przedszkola – na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców.

W kilku komunikatach MEN w ostatnich latach pojawiał się taki mniej więcej zapis dotyczący przerw w pracy publicznych przedszkoli: „W sytuacji, gdy w przedszkolu publicznym zaplanowano przerwę w jego działaniu, zapewnienie dziecku innego miejsca wychowania przedszkolnego w tym czasie spoczywa na organie prowadzącym”.

Jeśli nie macie w przedszkolu całkowitej przerwy w czasie ferii (takiej na wniosek dyrektora i rady rodziców), a dziecko niepełnosprawne uczęszcza do przedszkola, to moim zdaniem ma prawo do zajęć określonych w orzeczeniu również w czasie ferii. Zawsze, gdy jakiś nauczyciel jest nieobecny, dyrektor organizuje zastępstwa. Jako były dyrektor wiem, że to nie jest łatwe, zwłaszcza, że najczęściej OP chce w takich sytuacjach zaoszczędzić. Ale w przypadku kontroli, to dyrektor będzie rozliczany z organizacji zajęć.

Macia03-01-2021 19:48:30   [#03]

dziękuję elkap

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]