Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zapraszamy: ogólnopolski konkurs dla szkół "zesPOLeni"
strony: [ 1 ]
Biuro OSKKO11-12-2020 13:10:33   [#01]

Na prośbę organizatora zapraszamy do zapoznania się z ciekawym konkursem "zesPOLeni", który organizowany jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
(zapoznaj się z listem polecającym)

____________________________________________________

Szanowni Państwo,

 

w imieniu organizatora – Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej – mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa szkołę do udzialu w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „zesPOLeni”. Jego celem jest zaangażowanie młodzieży do poszukiwania obszarów  i wątków, które świadczą o pozytywnym  wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii Liechtensteinu.     Poprzednia edycja konkursu – „Na tropie” spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i grona pedagogicznego, liczymy, że i tym razem uczniowie chętnie się zaangażują.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów II i III klas polskich szkół ponadpodstawowych położonych w miastach średnich (wg definicji przyjętej w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju[1]).  W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie 7-osobowe zespoły (6 uczniów i 1 nauczyciel-opiekun). Każda szkoła może być reprezentowana tylko przez jeden zespół, który może zgłosić wyłącznie jedną pracę konkursową. Szczegółową instrukcję dotyczącą zgłoszeń znajdą Państwo na końcu niniejszego listu. Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji zespołu (przesyłanie pracy konkursowej jest dopiero na dalszym etapie) -  zarejestrowane osoby będą otrzymywać mailowo dodatkową wiedzę, sugestie oraz porady odnośnie konkursu. Dodatkowo pierwsze 399 zgłoszonych osób (zarówno uczniowie jak i nauczyciele), po zakończonym konkursie, otrzyma pamiątkowe gadżety o wartości ok. 50 zł.

 

Zadaniem uczniów będzie przedstawienie wybranego obszaru lub wątku pozytywnego wpływu  Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w formie materiału  wideo/filmu w języku angielskim z polskimi napisami (przy użyciu dowolnego sprzętu pozwalającego na rejestrowanie obrazu i dźwieku np. telefon, aparat, tablet, komputer, kamera). Prace konkursowe będą oceniane przez Kapitułę składającą się z: eksperta od stosunków międzynarodowych, eksperta filmowego oraz dyrektora kreatywnego. W ocenie pracy będą brane pod uwagę dwa główne aspekty – merytoryczny oraz kreatywno-realizacyjny. Pod uwagę nie będzie brana jakość wideo – nie musi być ono wykonane profesjonalnym sprzętem oraz być wysokiej rozdzielczości.

 

Nagrodami w konkursie są vouchery – karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów Decathlon:

I i II miejsce: vouchery (każdy o wartości 600 PLN) dla każdego polskiego Uczestnika, będącego czlonkiem Zespołu konkursowego oraz nauczyciela-opiekuna oraz voucher (o wartości 3000 PLN) dla szkoły delegującej ten Zespół.

III i IV miejsce: vouchery (każdy o wartości 400 PLN) dla każdego Uczestnika będącego członkiem polskiego Zespołu konkursowego oraz nauczyciela-opiekuna na zakup sprzętu sportowego oraz voucher na zakup sprzętu sportowego (o wartości 3000 PLN) dla szkoły delegującej ten Zespół.

3 wyróżnienia: vouchery (każdy o wartości 200 PLN) dla każdego Uczestnika będącego członkiem polskiego Zespołu konkursowego oraz nauczyciela-opiekuna na zakup sprzętu sportowego oraz voucher (o wartości 2000 PLN) dla szkoły delegującej ten Zespół.

 

Dodatkowo, dla zdobywców I i II miejsca, Wykonawca zorganizuje 4-dniową wizytę studyjną w Norwegii w dniach 17-20.05.2021r. oraz dla zdobywców III i IV miejsca 4-dniową wizytę studyjną w Krakowie w dniach 12-15.04.2021r., podczas, których zostaną wręczone nagrody. Wszelkie koszty związane z wizytą pokrywa realizator konkursu (szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie www). W przypadku niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej organizator zastrzega sobie możliwość przełożenia lub anulacji wizyt. W przypadku odwołania wyjazdu laureatom zostaną wręczone dodatkowe nagrody – zgodnie z zapisami regulaminu.

 

Zgłoszenie krok po kroku

1. Zebranie zespołu konkursowego składającego się z siedmiu osób – 6 uczniów i 1 nauczyciela – opiekuna zespołu oraz zapoznanie się z regulaminem.

2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego online. Rejestracji można dokonać do 20.02.2021. Zachęcamy jednak do jak najszybszego zgłaszania się.

3. Wydruk wygenerowanego po rejestracji formularza, podpisanie przez Opiekuna Zespołu
i Dyrektora Placówki i przesłanie najpóźniej do 28.02.2021 r. włącznie, jego skanu wraz ze skanami oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego każdego z Uczestników (załącznik 5 do Regulaminu) oraz oświadczenia Opiekuna Zespołu (załącznik nr 6 do Regulaminu) na adres mailowy: kontakt@konkurszespoleni.pl.

4. Potwierdzenie rejestracji przez realizatora konkursu na adres mailowy Opiekuna Zespołu podany

w formularzu rejestracyjnym oraz przekazanie loginu i hasła niezbędnych do przesłania pracy konkursowej.

5. Przesłanie pracy konkursowej – wypełnienie formularza zgłoszenia konkursowego i załączenie pliku wideo – dostępne wyłącznie po zalogowaniu za pomocą danych otrzymanych w mailu. Termin nadsyłania prac mija 28.02.2021r. godz. 23:59:59

6. Potwierdzenie prawidłowego przesłania pracy konkursowej przez realizatora konkursu.


Do niniejszego listu dołączamy również plakat informacyjny, który można wywiesić na szkolnej tablicy informacyjnej. Zachęcamy również do odwiedzenia fanpage’a konkursu na Facebooku:

www.facebook.com/konkurszespoleni/.

 

Więcej informacji na temat konkursu udziela:

Karolina Koziejowska, tel. 506 111 741, kontakt@konkurszespoleni.pl

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Way to Say

Realizator konkursu „zesPOLeni”[1] Miasta powyżej 20 tys. mieszkańców z wyłączeniem miast wojewódzkich oraz mniejsze, z liczbą ludności pomiędzy 15-20 tys. mieszkańców będące stolicami powiatów – w tej chwili jest to 255 miejscowości w całej Polsce.
https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/informacje-o-strategii-na-rzecz-odpowiedzialnego-rozwoju

 

List polecający Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

 

https://www.oskko.edu.pl/konkurszespoleni/

 


post został zmieniony: 11-12-2020 13:18:10

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]