Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Tablet graficzny z 500+
strony: [ 1 ]
parkerpl03-12-2020 13:01:45   [#01]

Czy możliwe jest dofinansowanie z 500+ zakupu tabletu graficznego? Myślę tu o zwykłym tablecie graficznym, który nie jest tabletem ani komputerem przenośnym, tylko po prostu urządzeniem wejścia.


post został zmieniony: 03-12-2020 13:07:24
Skimir03-12-2020 16:13:13   [#02]

Taki tablet spełnia funkcję urządzenia przetwarzającego pismo odręczne do postaci elektronicznej - więc można.

Leszek03-12-2020 16:27:41   [#03]

wymieniony w wykazie MEiN

pozdrawiam

Skimir03-12-2020 16:50:02   [#04]

No właśnie jest to dosyć pokrętnie wymienione, nie wiem co tam za specjaliści siedzieli...

Jeśli ktoś chce zakupić urządzenie po którym da się pisać, rysować i to co rysujemy będzie widoczne na ekranie komputera, nazwane popularnie "tabletem graficznym" to z pewnością nie skorzysta z:

"3) komputera przenośnego będącego laptopem lub tabletem, w tym tabletem graficznym;"

bo tenże, wymieniony w sposób dziwaczny tablet z pewnością nie jest komputerem przenośnym... Oczywiście są takie "tablety graficzne" które są komputerem przenośnym ale to już przedział cenowy gdzie te 500 nie wnosi wielkiego wkładu i raczej są już to urządzenia dla profesjonalnych grafików.

Z formalnego punktu widzenia te "tablety graficzne", które duża grupa nauczycieli wykorzystuje do prowadzenia lekcji wyglądem zbliżonej do tej stacjonarnej przy tablicy, bardziej bym podciągnął pod:

"9) myszy, klawiatury, ładowarki sieciowej, głośników, pamięci zewnętrznej, napędu zewnętrznego, urządzenia do konwersji pisma odręcznego do wersji elektronicznej;"

Tak czy siak tzw. "tablet graficzny" da się podciągnąć pod dofinansowanie.

PS: Wciąż się zastanawiam kto przy pisaniu takich rozporządzeń robi za eksperta... przykład:

"11) adaptera, koncentratora sieciowego;"

Adaptera do czego? Chodzi o gramofon? Pewnie adapter sieciowy - normalnie znany pod nazwą "karta sieciowa". Koncentrator sieciowy? - toż epoka koncentratorów sieciowych z angielska znanych przez sieciowców pod nazwą "hub" minęła jakieś 10 lat temu, dziś praktycznie się tego nie stosuje bo są "switche" (które koncentratorami nie są) lub routery...


post został zmieniony: 03-12-2020 16:52:09
parkerpl03-12-2020 16:58:18   [#05]

A ja do tej pory myślałem, że urządzenia do konwersji pisma odręcznego na wersję elektroniczną to pióra cyfrowe i notatniki elektroniczne. W gruncie rzeczy to idąc tym tokiem rozumowania, to skaner, wymieniony w rozporządzeniu oddzielnie, też jest urządzeniem do konwersji pisma odręcznego na wersję elektroniczną :-)

Skimir03-12-2020 18:08:56   [#06]

Pióro cyfrowe też.

Notatnik elektroniczny - dosyć pojemna nazwa. Ja notuję w telefonie, kiedyś miałem taki z przyciskami.

Skaner - jest urządzeniem do konwersji obrazów do wersji elektronicznej. Są teraz skanery 3D :-)

Semantyka... Nie mniej to wyliczenie w rozporządzeniu dałoby się zrobić znacznie konkretniej. Nie byłoby tyle wątpliowości.

parkerpl03-12-2020 19:16:20   [#07]

Jeśli na skanerze zeskanuje się kartkę z odręcznymi notatkami to skaner też staje się urządzeniem do konwersji pisma odręcznego do wersji elektronicznej :-)

Skimir03-12-2020 20:07:39   [#08]

W sumie... Mysz też, przecież można coś myszą napisać :-)

bardu04-12-2020 10:26:53   [#09]

Czy przejdzie program antywirusowy na 3 stanowiska?

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]