Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak postąpić w sytuacji nauczyciel -rodzic?
strony: [ 1 ]
bardu26-11-2020 21:28:26   [#01]

Jak postąpić?

Nauczyciel nie przeprowadził zajęć zdalnych i tu mam problem bo konsekwencje tego  pojawiły się  w kolejnym dniu, kiedy rodzice wysłali informację do nauczyciela związaną z przesłanie zadania domowego.  Powstała  nieciekawa sytuacja po tym jak nauczyciel odpisał tym rodzicom. Rozmawiałam i z rodzicami, którzy przyszli do szkoły jak i z nauczycielem.   wydawało mi się , że sprawa została wyjaśniona. Rodzice po rozmowie ze mną - stwierdzili, że uważają  sprawę za zamkniętą i była pewna , że i nauczyciel.

Ja wiedząc , że nauczyciela nie było na lekcji, wcześniej zaprosiłam na rozmowę , potwierdził że nie było go  bo miał wizytę u lekarza. Stwierdził , że prosi o  potracenie  za tę godzinę ( nauczyciel ma 12/18 jak to zrobić? )

Moje pytanie brzmi, co powinnam zrobić? notatka,   kara porządkowa?   Bo niestety sprawa może wyjść dalej do KO bo dziś dowiaduję się , że nauczyciel rozmawiał w KO?  

Marek Pleśniar26-11-2020 21:33:05   [#02]

upomnieć za niepowiadomienie zakładu o złym stanie zdrowia i wizycie u lekarza, przeprosić rodziców za brak powiadomienia o zmianie terminu lekcji z powodu choroby nauczyciela, odbyć lekcję w nowym terminie

(i nie opisywać tu publicznie więcej detali sprawy)


post został zmieniony: 26-11-2020 21:33:54
bardu27-11-2020 06:05:57   [#03]

 nauczyciel z długim stażem, to nie było nagłe pogorszenie zdrowia , to była pół roku temu uwiona wizyta, dlatego dziwi mie  to postepowanie nauczyciela- bo o tym został poinformowany ( czy tak by postąpił, gdyby lekcje nie były zdalne) Teraz chodzi mi o to, że gdy dojdzie do rozpatrzenie sprawy - padnie pytanie, co dyrektor zrobił z nieobecnością n-la?, że brak reakcji. 


post został zmieniony: 27-11-2020 06:08:09
AnJa27-11-2020 08:13:53   [#04]

Kazałbym odrobić - z pkt widzenia KO to musi wystarczyć. A i OP chyba też. Aż dziwne, ze nauczyciel sam na to nie wpadł i nie zaproponował rodzicom takiego rozwiązania wcześniej.

rzewa27-11-2020 10:42:42   [#05]

ale nagany (to poważne wykroczenie przeciwko obowiązkom pracownika) na pewno bym udzieliła - za niepoinformowanie dyrektora - nauczyciel sam nie może decydować w takich sprawach

taka nieobecność w pracy (w przypadku zgłoszonym zawczasu) może być potraktowana jako nieobecność usprawiedliwiona bez zachowania prawa do wynagrodzenia i wówczas należy za nią potrącić z wynagrodzenia wypłacanego w następnym m-cu 1/50 jego wynagrodzenia miesięcznego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]