Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje
strony: [ 1 ]
IK26-11-2020 12:31:38   [#01]

Zwracam się z prośbą, mam wątpliwości co do kwalifikacji

Czy nauczyciel zatrudniony w Przedszkolu od 2006 roku i posiadający kwalifikacje:

licencjat administracji publicznej, mgr administracji, kurs kwalifikacyjny z zakresu przygotowania pedagogiczno-metodycznego do zajmowania stanowiska nauczyciela, studia podyplomowe w zakresie kształcenia zintegrowanego i wychowania przedszkolnego, kurs kwalifikacyjny oligofrenopedagogika oraz trzysemestralne studia podyplomowe w zakresie nauczanie języka angielskiego w zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej jednak nie przystąpiła do egzaminu z języka (posiada świadectwo ukończenia studiów podyplomowych)

Oraz nauczyciel zatrudniony w Przedszkolu od 2005 roku i posiadający kwalifikacje:
mgr zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki, 3-semestralne studia podyplomowe w zakresie logopedii, oraz trzysemestralne studia podyplomowe kwalifikacyjne w zakresie nauczanie języka angielskiego w zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej jednak nie przystąpiła do egzaminu z języka (posiada świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

 Może prowadzić zajęcia języka angielskiego w grupie przedszkolnej ?

rzewa26-11-2020 12:53:23   [#02]

mają kwalifikacje do prowadzenia zajęć wychowania przedszkolnego wraz z przygotowaniem do nauki języka obcego (angielskiego)

IK26-11-2020 13:05:41   [#03]

Ufff, bardzo dziękuję :-)

z pozdrowieniami 

Bona Fide26-11-2020 13:58:52   [#04]

Na pewno ma kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach (j. angielskiego)?

A czy w tych powyższych przypadkach, gdzie występuje "podyplomówka" z angielskiego, nauczyciel nie musi legitymować się jednocześnie świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym zgodnie z §  12 ust. 3 pkt 3 rozporządzenia w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r. poz. 1289 z późn. zm.)?

Bo mam wątpliwości i nie mogę znaleźć innego pasującego paragrafu z rozporządzenia w połączeniu ze studiami podyplomowymi:-)

Marla26-11-2020 14:35:35   [#05]

Zgadzam się z Bona Fide

Moim zdaniem sama podyplomówka nie daje kwalifikacji do języka

rzewa26-11-2020 14:42:23   [#06]

ale ja nie napisałam, że ma kwalifikacje do języka tylko, że ma kwalifikacje do prowadzenia zajęć wychowania przedszkolnego (wszystkich, czyli też tych obejmujących przygotowanie do nauki języka obcego)

w ramach obowiązkowych zajęć w przedszkolu nie ma nauki języka obcego

muza05-03-2021 13:00:49   [#07]

Nauczyciel ukończył zootechnikę. Dyrektor (w 2001 r.) uznał mu kwalifikacje do nauczania chemii. Przez wiele lat nauczyciel tej chemii nie uczył. Czy raz uznane kwalifikacje są wciąż ważne? 

Marcin05-03-2021 13:06:30   [#08]

Może nie odpowiem wprost na Twoje pytanie ale u mnie w ramach opiniowania arkusza organizacji ten sam nauczyciel, z tym samym przydziałem w jednym roku miał kwalifikacje wg wizytatora, a w kolejnym roku już ich nie posiadał (ten sam wizytator). Dodam tylko, że prawo w aspekcie  szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli się w tym czasie nie zmieniło...

rzewa05-03-2021 13:21:35   [#09]

muza: ja na miejscu dyrektora tego n-la sprawdziłabym, czy mogę stwierdzić, że ten n-l ma kwalifikacje do prowadzenia chemii na podstawie §3 ust 1 pkt 2 rozporządzenia MEN z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r. poz. 1289)

i wówczas: jeśli tak, to po sprawie, można mu przydzielić chemię

a jeśli nie, to wszystko zależy od tego w jakiego typu szkole obecnie uczy a jaki był typ tej szkoły w 2001 r. - pp to §28 powyższego rozporządzenia

KahaM08-03-2021 12:44:58   [#10]

Wszystko zależy również od wizytatora ;) ja kilka razy miałam brak uznania kwalifikacji i występowałam do MEN o opinię. Za każdym razem uzyskiwałam pozytywną opinię MEN ale nie każde KO to respektuje... :/

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]