Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co odpowiedzieć rodzicowi
strony: [ 1 ]
Jagaz25-11-2020 15:29:08   [#01]

Otrzymałam taką prośbę od rodzica, który ma dwoje dzieci u mnie w szkole:

"Proszę o niewstawianie nieobecności na lekcjach wf . Dzieci w niektóre dni przebywają u dziadków z moim telefonem. X... lub Y.. są na lekcjach wf albo w XXa albo XXXa. Nadmienię, że aktywnie uczestniczą w zajęciach wf dodatkowych we wtorki i czwartki w szkole oraz we wtorki na basenie. Proszę o informację i zgodę, mając na uwadze obecną sytuację".

Poradźcie, co z tym fantem zrobić.


post został zmieniony: 26-11-2020 07:03:57
AnJa25-11-2020 15:57:30   [#02]

Nie wiem, co to znaczy nb przy edukacji zdalnej.

Ale jeśli się to da zweryfikowac i ewidencjonować - to one są nieobecne , usprawiedliwione (moim zdaniem). Chyba, ze one ćwiczą czasami z klasą siostry? Bo wpis rodzica dla mnie niejasny.

 

Jagaz25-11-2020 17:51:43   [#03]

Nie wiem, co to znaczy nb przy edukacji zdalnej.

Czyli nie sprawdzacie obecności na zdalnym? My w ubiegłym roku szkolnym wpisywaliśmy wszystkim kwarantanna albo zdalne, ale uznaliśmy to za demotywujące uczniów, spora grupa w lekcjach nie uczestniczyła. 

emes25-11-2020 22:21:36   [#04]

U nas część lekcji jest on-line, część wysyłamy materiały (tzw. lekcja off-line). Na lekcjach on-line sprawdzamy normalnie obecność, na lekcjach off-line wstawiamy nauczanie zdalne. 

Jeżeli chodzi o prośbę rodzica, to rodzic nie może prosić o niewstawianie nieobecności. Zadaniem prowadzącego zajęcia jest odnotowywanie faktycznej frekwencji na zajęciach. Jeżeli ucznia nie ma to jest nieobecny. Rodzic może to usprawiedliwić. Teoretyzując trochę, jeżeli nauczyciel wstawi nieobecnemu uczniowi obecność, a on w tym czasie będzie z babcią na placu zabaw i zdarzy się wypadek, to może mieć problem. 
Poza tym, z klasą drugą może nie realizować podstawy programowej która jest przewidziana dla klasy trzeciej. A na zajęciach dodatkowych na pewno.

W naszej szkole, gdy ktoś jest nieobecny na lekcji on-line, to nauczyciel wysyła mu w jaki sposób może zrealizować dany temat.

 

Jagaz26-11-2020 16:31:59   [#05]

emes

dokładnie tak, tylko rodzic trudny :(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]