Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsultacje ws kwalifikacji n-li szkół muzycznych
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar23-11-2020 10:39:10   [#01]

konsultacja do 2 grudnia

wklejam od szkół muzycznych i proszę o komentarze - może ktoś się wyznaje na tym problemie?

====

Drodzy Państwo, Koleżanki i Koledzy, Nauczyciele i Nauczycielki Szkół Muzycznych!
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w trwających konsultacjach społecznych w sprawie projektu rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącego szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli szkół artystycznych i placówek artystycznych.
Projekt ten zakłada, że absolwenci artystycznych uczelni wyższych z ukończonym studium pedagogicznym nie uzyskają kwalifikacji zawodowych do nauczania w szkołach muzycznych, jeśli nie będą posiadali dyplomu ukończenia II stopnia szkoły muzycznej.
Oznacza to, że wiedza i umiejętności pozwalające przejść po maturze przez wymagające sito rekrutacji na kierunki instrumentalne i teoretyczne, doświadczenie zdobyte na studiach, nawet dyplom uczelni wyższej nie wystarczą, by podjąć pracę nauczyciela w szkole muzycznej. To absurd!
Ta z pozoru drobna zmiana w rozporządzeniu doprowadzi do sytuacji niedorzecznych: dyplomy uczelni wyższych stracą na znaczeniu, nauczyciele zaczną “nadrabiać” ostatnie klasy szkoły muzycznej II stopnia, a ich uczniowie będą zmuszeni do decydowania o swojej przyszłości artystycznej w wieku siedemnastu czy osiemnastu lat. To ograniczenie zamknie drzwi do zawodu wielu wartościowym pedagogom.
Nie pozwólmy, by polska kadra szkół artystycznych została pozbawiona wartościowych nauczycieli. Uratujmy polską edukację artystyczną! Ratujmy kulturę!
Projekt rozporządzenia MKiDN:
Uzasadnienie:
Ocena skutków regulacji:
Marek Pleśniar23-11-2020 10:42:48   [#02]

wyjaśnienie: chodzi o to, że nauczyciele po studiach muzycznych nie mogą wg projektu uczyć w szkołach muzycznych, jeśli nie skończyli PRZED studiami - muzycznymi - szkoły II stopnia, czyli średniej
kwalifikacji starczyło by dostać się na studia, a zdaniem pomysłodawców projektu, nie starcza by PO studiach uczyć

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]