Forum OSKKO - wątek

TEMAT: OSE - czy działa???
strony: [ 1 ]
robson19-11-2020 11:59:23   [#01]

Czy u Was działa bez problemów internet związany z OSE. Pytam bo ja już zgłaszam problemy techniczne co kilka dni i jest coraz gorzej ...  

Daniel120819-11-2020 12:09:42   [#02]

U nas do dziś nie działa. Powiesili szafkę i tabliczkę jeszcze przed pandemią. Podwykonawcy zmienili się już kilka razy. Dobrze, że nie wycofaliśmy się z netu Orange, bo zostalibyśmy w ogóle bez niczego. Generalnie wielka lipa. Ci co mają narzekają, że ciągle zrywa, tak jakby nic nie było. Podsumowanie - jeden wielki wałek.

ktosik19-11-2020 12:15:29   [#03]

Nawet jak jest to nie działa tak jak powinno. Nie ma mowy o prowadzeniu lekcji np. na Teams przez kilka osób jednocześnie, czy pracy z dziennikiem elektronicznym albo z SIO ... My zrezygnowaliśmy z dotychczasowego dostawcy internetu, ale niestety po kilku miesiącach męczenia się z OSE podpisaliśmy ponownie umowę, ponieważ nie dało się pracować ...

jurkoz19-11-2020 12:17:18   [#04]

U mnie też nie korzystamy, bo były ciągłe problemy: zrywało połączenie, blokowało większość strona wyświetlając komunikaty, że strona nie ma certyfikatu itd. Nie miałem siły z tym walczyć i przełączyliśmy wszystkich na Orange.

Ogromna skrzynka wisi w sekretariacie natomiast my ciągle na kablu z Oragne, który działa bez zastrzeżeń.

Zgadzam się z Daniel1208.

robson19-11-2020 14:17:49   [#05]

Ja powiem delikatnie - dramat. Z tą rakietą na ich stronie ma to tyle wspólnego ile ja z misiem pandą. 

KahaM19-11-2020 16:31:05   [#06]

Ja też miałam problem. W sumie dopiero pod koniec wakacji udało nam się podłączyć do OSE - na światłowodzie firmy z której usług korzystaliśmy wcześniej. Poprosiłam OSE o wyłączenie certyfikatów zabezpieczeń ale i tak mam dwie sieci na wszelki wypadek. Użerałam się przez rok... 

bb197519-11-2020 16:49:58   [#07]

Ja miałem mieć uruchomioną usługę do końca 2019 r zbliża się koniec 2020 i ciągle nie mam - co kilka dni przyjeżdżają jacyś technicy i szukają gdzie prowadzi ich światłowód, bo nie wiedzą do której szafy rozdzielczej. I tak dni lecą i też podobnie jak Wy chwała Panu że nie wypowiedziałem dotychczasowemu dostawcy....

dorotagm19-11-2020 18:52:33   [#08]

Hm, tak czytam...

U mnie działa - odpukać. I cieszę się, że jest, bo działa lepiej niż dotychczasowy.

Lekcje zdalne prowadzimy. Mała szkoła, tak z 8 nauczycieli na łączach jednocześnie.

Awarii nie było- narzekamy jedynie na blokowanie stron - bo potrafią blokować nawet gierki ortograficzne - szkoda.

Skimir19-11-2020 19:04:22   [#09]

Jeśli nie chcesz aby OSE blokowało cokolwiek to trzeba do nich napisać aby wyłączyli "ochronę użytkownika" - wtedy nie trzeba będzie na komputerach instalować tego ich certyfikatu i nie będzie blokad.

dorotagm19-11-2020 22:04:24   [#10]

Skimirze , doczytałam już o tym, ale wtedy muszę kupić programy blokujące sama (typu opiekun ucznia) i w zasadzie czekam, obiecywali, że będzie można decydować, co jest blokowane.

Malwoz20-11-2020 08:43:09   [#11]

Zdjęłam ochronę użytkownika i teraz jest w miarę  dobrze, ale przed tym zabiegiem jeden wielki dramat ciągle zrywało połączenie szczególnie niefajne przy robieniu przelewów w księgowości.

katarzs25-11-2020 14:43:28   [#12]

Moja szkoła też ma wciąż problemy, prawdopodobnie z nierównomiernym strumieniem. W chwilach, gdy dużo ludzi korzysta z internetu, nie udaje się nam połączyć z Classroom, Librusem, SIO, itd. Albo na chwilę uzyskuje się połączenie i po chwili zostaje zerwane. Gdyby wszyscy nauczyciele mieli prowadzić lekcje online ze szkoły, byłoby to niemożliwe...

matyldaa23-12-2020 02:09:22   [#13]

Może ktoś miał podobną sytuację: szkoła podstawowa ma dwa adresy, budynki (jeden z nich wcześniej był budynkiem gimnazjum) połączone łącznikiem. Jedna sieć. Wiosną podpisałam umowę. I teraz zwracają się do mnie z informacją, że mam podpisać drugą umowę na drugi adres, bo "zgodnie z założeniami naszego programu jesteśmy zobowiązani do podpisania umowy na każdą lokalizację". Dla mnie to nie ma sensu, jeśli mam jedną sieć i póki co wszystko pięknie działa (mam obawy, co będzie dalej).

Andrzej z P05-01-2021 07:22:12   [#14]

ad. #13

Na szkołę "przysługuje" łacze 100 Mb/s. Jeśli te dwa łącza będą po 100Mb/s każde to nie wahałbym się i brał.

Można je wykorzystać. A także będą to doprowadzone dwa światłowody i być może przysługują dodatkowe elementy infrastruktury.

Nie ma takiego łącza które dla szkoły byłoby za duże.

Najlepiej przekonsultować to z informatykiem szkolnym jak on to widzi.

 

 

gongmin08-01-2021 23:40:44   [#15]

U mnie w szkole podobna sytuacja. Dwa budynki, dwie umowy i dwie infrastruktury. Mam od początku grudnia i działa dobrze (bez certyfikatów, chociaż miały być). 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]