Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rozwiązania techniczne przy dzienniku elektronicznym
strony: [ 1 ]
DICK13-11-2020 15:37:36   [#01]

Witam

Mam problem jak od strony technicznej wdrożyć dziennik elektroniczny , Szkoła ma pojedyncze klasy i każda uczy się w swojej sali. W salach jest Wi-Fi. Mam przekazane nauczycielom osobiste laptopy, mam również możliwość zainstalowania laptopów w każdej sali na stałe. Proszę praktyków o doradę którą wersję wybrać , czy jeszcze zastosować inne rozwiązanie.

gosiak13-11-2020 15:45:34   [#02]

U nas w każdej sali jest komputer stacjonarny. Nie mamy problemów z obsługą dziennika i w ogóle z wykorzystywaniem ich w toku lekcji. Jednak wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem, bardziej komfortowym jest przydzielenie komputera każdemu nauczycielowi. Nie wspomnę o tym, że nauczyciel mając do dyspozycji komputer na wyłączność może w nim przechowywać zasoby, które potem wykorzysta podczas lekcji.

Takie jest moje zdanie. Gdybym posiadała odpowiednią ilość laptopów, to z pewnością wydałabym każdemu nauczycielowi do pracy na wyłączność.

Marcin16-11-2020 09:15:42   [#03]

Wędrujący po szkolnych korytarzach nauczyciele z laptopami pod pachę, torbami itd... lepiej komputer w każdej klasie, zasoby zawsze można na pendrivie przenosić. U mnie jest tak że w każdej klasie jest laptop, który można zamknąć w biurku. Myślę że to lepsze rozwiązanie

KaPi16-11-2020 09:26:18   [#04]

u nas było jak u Marcina, ale w momencie, gdy uczniowie zostali na lekcje w jednej sali - jedna klasa, zrobił się problem, bo nauczyciele mieli poinstalowane materiały na lapkach w salach, a teraz musieli się wymieniać... więc skończyło się na komputerach indywidualnie dla nauczyciela

GAmanowicz16-11-2020 10:02:27   [#05]

Jest jeszcze jedno rozwiązanie informatyczne, postawienie serwera z domeną i profile mobilne. Wymaga to jednak zakupienia serwera i informatyka który to wszystko zrobi. Od siebie mogę dodać: zakup serwera poleasingowego (1000-2000 zł) instalacja systemu linuxowego, np Zentyal

U mnie w szkole tak właśnie jest zrobione i działa, ponadto zakupione do każdej sali komputery poleasingowe AIO, na stałe podłączone do projektorów, tablic interaktywnych. Mamy również usługi chmurowe zarówno Google jak i Microsoft - nie ma problemu z przenoszeniem danych między komputerami.


post został zmieniony: 16-11-2020 10:05:53
Marcin16-11-2020 10:21:55   [#06]

To co powyżej to fajne rozwiązanie ale prościej i bez nakładów jest:

- na każdym komputerze każdy nauczyciel ma założony swój folder i wszystkie materiały do lekcji dla danej klasy (poziom mniej więcej 4 klasa SP). Każdy nauczyciel powinien w ramach swojego rozwoju TIK taki temat przerobić...

- uporządkuje to pracę a z doświadczenia wiem ze przenoszenie komputerów, ciągłe ich otwieranie i zamykanie (rożnie nauczyciele szanują sprzęt) powoduje często rozmaite problemy.

Ala16-11-2020 13:53:43   [#07]

nauczyciele mogliby sobie gromadzić materiały w chmurze i też byłoby prosto :)

Jot30-11-2023 14:25:05   [#08]

Mam pytanie do doświadczonych w temacie:-) W przypadku opisu dzienników zajęć  tzw innych. Rozumiem, że np "nazwa: Zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia", a nazwa na wydruk "kółko fotograficzne" ? O co chodzi z tą nazwą "na wydruk"? Jak to powinno być prawidłowo? W arkuszu są ujęte jako zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]