Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwarantanna - jak odnotować w SIO?
strony: [ 1 ]
ktosik10-11-2020 07:29:32   [#01]

Jak odnotowujecie Państwo informację o kwarantannie lub izolacji domowej w nieobecnościach nauczycieli w SIO?

malmar1510-11-2020 11:24:26   [#02]


ktosik10-11-2020 11:35:50   [#03]

Dzięki serdecznie!

Oskisu10-11-2020 16:41:52   [#04]

Proszę o info jak traktować nauczyciela, który jest na kwarantannie i pracuje? (zdalnie). Informacja o odbywaniu kwarantanny przyjdzie.... już mam.....

rzewa10-11-2020 16:52:37   [#05]

jeśli pracuje to pracuje - tak jak normalnie - i mu się normalnie płaci

Skimir10-11-2020 21:41:45   [#06]

A będąc w izolacji może pracować czy nie?

No i jeszcze jedna zagwozdka:

Nauczyciel pracuje w szkołach A i B. Idzie na kwarantannę (lub izolację). W szkole A uczył w klasach 4–8 więc pracował zdalnie. W szkole B uczył w klasach 1-3 więc w okresie kwarantanny nie mógł świadczyć pracy bo nie było możliwości aby pracował zdalnie. Czy jeśli w szkole B korzysta z zasiłku 80% to powoduje, że w szkole A z automatu nie może pracować i też ma 80%?

rzewa10-11-2020 23:00:33   [#07]

to pytanie do ZUS

beba112-11-2020 09:34:38   [#08]

Napisałam zapytanie na panelu SIO: Czy i jak odnotować w SIO kwarantannę i izolację nauczyciela? Otrzymałam odpowiedź od "Agenta 2", a nie 007:( zacytuję


Użytkownik Agent 2 skomentował:

Dzień dobry,
Proszę wykazywać nieobecności zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowego zakresu danych dziedzinowych gromadzonych w systemie informacji oświatowej oraz terminów przekazywania niektórych danych do bazy danych systemu informacji oświatowej.

Jeżeli nauczyciel przebywa na zwolnieniu, to w nieobecnościach w zależności od liczby dni nieobecności należy zaznaczyć:
niezdolność do pracy, o której mowa w art. 92 § 1 Kodeksu pracy, tj. choroba trwająca łącznie do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego, a w przypadku pracownika, który ukończył 50 rok życia - trwająca łącznie do 14 dni w ciągu roku kalendarzowego;
lub
niezdolność do pracy, o której mowa w art. 92 § 4 Kodeksu pracy - za datę rozpoczęcia tej nieobecności należy przyjąć dzień, od którego wypłacany jest zasiłek chorobowy (tj. 34 dzień nieobecności w roku kalendarzowym lub w przypadku pracownika, który ukończył 50 rok życia 15 dzień nieobecności w roku kalendarzowym).

W przeciwnym wypadku proszę nie wykazywać takiej nieobecności, gdyż w ww. rozporządzeniu brak jest takiej pozycji.

Pozdrawiam

________________________________
Z poważaniem
Zespół SIO

ktosik12-11-2020 12:55:48   [#09]

o matko ... czyli KO co innego a zespół SIO co innego ... to ja juz nie wiem co robic ...

Marcin13-11-2020 11:12:06   [#10]

Dzisiaj wymieniłem 3 wiadomości a Agentem z SIO na ten temat. Wiem tle co na początku, czyli niewiele. Pytałem wprost czy jeśli nauczyciel jest na kwarantannie (NIE na L4) i nie pracuje (bo ma takie prawo) to czy odnotować to w SIO... Nie będę cytował odpowiedzi bo szkoda nerwów...

matyldaa13-11-2020 11:21:06   [#11]

To, co robicie, wpisujecie izolację/kwarantannę w sio, czy nie? 

BogdanK13-11-2020 11:51:59   [#12]

Ale ja zupełnie nie rozumiem w czym problem. Przecież Zespół SIO napisał to co wszyscy wiedzą, a co ZUS jakiś czas temu potwierdził, tylko ubrał to w niewłaściwe słowa. Pracownik albo jest w pracy albo na zwolnieniu (czy ma ZLA czy nie to nie ma znaczenia). Trzeciej możliwości podczas COVID brak. A obie się nawzajem wykluczają. I sprawa robi się banalna.

Bierzesz pod uwagę rodzaj wynagrodzenia jaki otrzymuje nauczyciel i odpowiednio do tego wpisujesz.

Skoro jest na kwarantannie to przysługuje mu prawo do zasiłku chorobowego - jeśli z niego korzysta to znaczy, że taką pozycję wpisujemy do SIO. Czy ma na ten okres ZLA czy nie w obecnej sytuacji nie ma znaczenia - podstawą do wypłaty zasiłku jest przecież informacja o kwarantannie/izolacji.

Jeśli jest na kwarantannie, ale nie korzysta z zasiłku - nie wpisujemy do SIO, bo nie ma czego skoro normalnie pracuje.

I nad czym tu deliberować?

 

Marcin13-11-2020 11:54:46   [#13]

No właśnie wcale to nie tak proste jak Ci się wydaje. Na chłopski rozum masz rację ale dlaczego zatem w odpowiedzi SIO nie napisane jest jasno : nauczyciel przebywający na kwarantannie i nie świadczący pracy podlega art. 92 KP itd...

AnJa13-11-2020 12:11:09   [#14]

Bo to Zespół SIO? I nie wie, co to ten KP czy ZUS?

Ja wpisywałbym wg logiki np. BogdanaK.

A zresztą- jakie to ma znaczenie- dla średniej wynagrodzeń?

rzewa13-11-2020 12:27:25   [#15]

akurat z punktu widzenia średnich wynagrodzeń istotne jest by to rozumieć tak jak napisał BogdanK -> wtedy średnie będą odpowiadały danym zawartym w SIO

a jeśli będzie inaczej to będą się miały nijak do tych danych

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]