Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opłata w przedszkolu
strony: [ 1 ]
zdebełko08-11-2020 21:25:14   [#01]

Od niedawna jestem dyrektorem przedszkola, gdzie w ramach rekrutacji zostały przydzielane dodatkowe punkty jeśli rodzice zadeklarowali, że ich dziecko będzie przebywać w przedszkolu ponad 5 godzin podczas, których jest realizowana  podstawa programowa. To spowodowało, iż wielu z rodziców zadeklarowało, iż ich dziecko będzie przebywało w przedszkolu od godziny 8.00 do godziny 17.00. Tym samym uzyskali dodatkowe punkty.

Gdy dziecko dostało się do placówki i trzeba było zapłacić za każdą dodatkowe godziny rodzice zaczęli odbierać dziecko wcześniej i wymuszają natychmiastową zmianę zadeklarowanych godzin (które potwierdzili podpisem w umowie) i oczekują zwrotu pieniędzy.

Moje pytania:

1. Czy mogę się nie zgodzić, aby w dowolnym czasie można było zmieniać zadeklarowaną w umowie ilość godzin przebywania dziecka w przedszkolu? Czy dopiero od nowego miesiąca rozliczeniowego? 

Idąc dalej:

2. Czy rodzic ponosi opłatę za godziny pobytu dziecka w przedszkolu, które zadeklarował w umowie?

3 Czy ponosi opłatę za godziny podczas których dziecko faktycznie przebywało w placówce? 

Obawiam się, że jeśli wyrażę zgodę na zmianę umów to wkrótce będę miała nauczycieli, którzy nie będą mieli co robić  po godz. 13.00 bo nie będzie w ich grupie dzieci. 

Bardzo proszę o radę.

 

aza09-11-2020 00:44:55   [#02]

Czy to jest przedszkole publiczne samorzadowe?

 

Bo jeśli tak-

No to hmmmm

 

 


post został zmieniony: 09-11-2020 00:46:31
joljol09-11-2020 08:28:07   [#03]

niestety

opłata za rzeczywisty czas pobytu dziecka w placówce

rzewa09-11-2020 08:53:35   [#04]

tak, ale to dotyczy przedszkola publicznego (niekoniecznie samorządowego) i przedszkola niepublicznego otrzymującego dotację na podstawie art 17 ust 1 u.f.z.o.

zupełnie inaczej wygląda to w przedszkolu niepublicznym dotowanym na podstawie art 17 ust 3 u.f.z.o.

jeśli to przedszkole samorządowe, to brak jest podstawy prawnej do zawierania jakichkolwiek umów z rodzicami i niestety jest wówczas tak jak napisała joljol

aza09-11-2020 09:30:52   [#05]

No własnie-

Dlatego pytałam o status przedszkola.

W samorządowym sama umowa już bezpodstawna...

Stąd było moje hmmm

;)

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]