Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zastępstwa
strony: [ 1 ]
laostic02-11-2020 09:38:23   [#01]

Dzień dobry,

czy w obecnej sytuacji (zdalne nauczanie) jest przepis zabraniający przydzielania zastępstw? 

AnJa02-11-2020 09:51:00   [#02]

Moim zdanie- jesli  nie zmieniamy organizacji zajeć- zastepstwa powinny być organizowane.

Czy mają sens- to już pewnie zależy od specyfiki.

Na pewno nie robiłbym zastępstw na siłe- tzn. dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniów (co sie w stacjonarnym zdarza).

laostic02-11-2020 10:15:02   [#03]

Oczywiście, że nic na siłę. Chodzi o dłuższą nieobecność nauczyciela, a inny specjalista jest wolny. I byłyby to zajęcia online, a nie przesyłanie notatek.

Marcin02-11-2020 10:57:51   [#04]

jak dłuższa nieobecność a masz możliwość prowadzenia zajęć w zastępstwie przez specjalistę to pewnie że warto. Jeśli zastępstwo dla idei to lepiej zrobić dzieciom  okienko w zdalnym nauczaniu.

kaef02-11-2020 11:06:16   [#05]

Zgadzam się z wszystkim co powyższe. Na siłę nie ma co (sam takie odwołuję). Jeżeli jednak mówimy o dłuższej nieobecności, a jest ktoś sensowny do dyspozycji, to oczywiście, że tak.

Jeżeli byśmy wyszli z założenia, że nie należy dawać zastępstwa na takim przedmiocie, to trochę tak, jak gdybyśmy sami podważali sensowność zdalnego nauczania w naszej szkole - skoro nie jest warto robić zastępstwa, po co w ogóle robić lekcję?

Jot27-10-2021 22:13:41   [#06]

Czy w momencie, gdy nie mam nauczyciela tej samej specjalności, ale nie chcę, żeby lekcje przepadały, to może zastępujący nauczyciel zrealizować tę lekcję z zachowaniem swojej stawki za godzinę zastępstwa?

AnJa27-10-2021 22:25:01   [#07]

Stawka nie może być a musi być z jego wymiaru i wynagrodzenia. Bez względu na to, co on tam będzie robił.

Jot27-10-2021 22:33:24   [#08]

O, dziękuję, bo jakiś czas temu słyszałam, że w takim przypadku możemy zapłacić tak, jak nauczycielowi bez kwalifikacji

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]