Forum OSKKO - w±tek

TEMAT: zindywidualizowana ¶cieżka kształcenia - czy tak można
strony: [ 1 ]
izagim22-09-2020 10:52:22   [#01]

Witam, trzech uczniów z tej samej klasy ma przydzielon± ¶cieżkę, czy można poł±czyć lekcje w grupę trzyosobow±, czy każdemu uczniowi trzeba organizować zajęcia indywidualne, maj± wskazane te same przedmioty

izael22-09-2020 10:58:11   [#02]

czytam o ¶cieżce i wychodzi na to, ze ona jest jednak zindywidualizowana :)

nie ma mowy o grupach

izagim22-09-2020 10:59:49   [#03]

Ło Matko, 4 nauczycieli j.polskiego, matmy na jedn± lekcję, szukam chętnych ):

izael22-09-2020 11:01:33   [#04]

i coraz czę¶ciej mamy takie sytuacje...

AndrzejW26-09-2020 16:18:21   [#05]

Moim zdaniem je¶łi uczeń ma z¶k to nie musi mieć lekcji w tym samym czasie co klasa. Choćby dlatego, że z¶k to zwykle sporo mniej godzin przedmiotu niż klasa. Może w tym czasie uczyć się samodzielnie w ¶wietlicy czy bibliotece.

Że nie do końca sensownie...? Wiem.

AndrzejW26-09-2020 16:19:33   [#06]

I dokładam pytanie o z¶k - czy wszyscy mamy to samo zdanie, ze jak uczeń ma z¶k to nie chodzi na lekcje tego przedmiotu z klas±?
W sensie, ze nie chodzi i już a nie tak tam się rodzicom spodoba.

Ala26-09-2020 19:00:37   [#07]

ja też jestem zdania, że albo z¶k albo lekcje z klas±

to nie s± korepetycje, a do nadrabiania braków s± zdw z grup±

izagim28-09-2020 05:21:19   [#08]

Klasa na polskim-uczeń na z¶k, klasa na matmie-uczeń na z¶k, tak jak napisałam - jedna lekcja czterech nauczycieli, OP dał dwie matematyki, więc na dwóch pozostałych uczeń z klas± normalnie na lekcji, współpraca nauczyciela ucz±cego w klasie i z¶k i jest ok

MMW28-09-2020 11:26:33   [#09]

Na konferencji kuratoryjnej 2 lata temu (rejon podwarszawski), wyraĽnie było powiedziane, iż ilo¶ć godzin ucznia ze z¶k w jego planie lekcji nie może przekraczać ilo¶ci godzin w ramówce. 

Je¶li ramówka ma się zgadzać i jest np. 1 godzina matematyki indywidualnie, to pozostałe z klas±, co nam daje ł±cznie ilo¶ć zgodn± z ramówk±. 

Organizujemy te godziny niekoniecznie w tym samym czasie/równolegle z lekcjami matematyki klasy (dobrze by było wprowadzić klonowanie nauczyciela).

U nas bywa, że godziny z¶k s± realizowane przed lub  po zajęciach lekcyjnych, ze względu na braki kadrowe. Wtedy uczeń ma okienko i jest pod opiek± ¶wietlicy lub biblioteki. Staramy się, aby plan nie był poszatkowany, ale nie zawsze jest taka możliwo¶ć.

 

Ala28-09-2020 18:24:36   [#10]

ł±czenie lekcji z klas± i lekcji w ramach z¶k rzadko kiedy ma sens

najczę¶ciej realizacja materiału z uczniem na z¶k nie idzie równolegle z tym co się robi w klasie

i w takim przypadku bez sensu jest ł±czenie

uczeń na z¶k nie musi mieć tyle godzin ile wynika z ramówki dla klasy

z¶k to takie nauczanie indywidualne realizowane w szkole

mam uczniów, którzy w czasie 2 godzin ¶cieżki robi± dużo więcej niż klasa w 4 godziny, ci sami uczniowie w klasie s± w stanie rozwalić każd± lekcję i sami wtedy też nie korzystaj±

inny przypadek: uczeń w ogóle nie pojmuje tego co się dzieje w klasie z powodu swoich ograniczeń, podczas ¶cieżki pomalutku robi postępy, dla niego czas na lekcji w klasie to czas stracony bo i tak nie rozumie :(

oczywi¶cie trzeba jeszcze wzi±ć pod uwagę specyfikę przedmiotu ale i tak te ¶cieżki s± przyznane z jakiego¶ powodu, najczę¶ciej dlatego, że uczeń w warunkach klasowych nie jest w stanie się nauczyć, to po co ma tam siedzieć?

UWAGA!
Nie jeste¶ zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedĽ w tym w±tku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Je¶li nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]