Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zawieszenie zajęć
strony: [ 1 ]
DICK22-09-2020 09:11:33   [#01]

Co zrobić w sytuacji gdy z różnych powodów część nauczycieli jest na kwarantannie a część normalnie choruje lub ma opiekę nad dziećmi. Mam taką sytuację w przedszkolu przez tydzień nie ma nikogo. Czy można i w jakim trybie zawiesić zajęcia?

Marcin22-09-2020 09:55:56   [#02]

jak zadasz takie pytanie np. kuratorium (czytaj wizytatorowi) to Ci odpowiedzą że nie możesz zawiesić. Na kolejne Twoje pytanie: "w takim razie jak to zrobić żeby było dobrze" dostaniesz odpowiedź: To Pani/Pan jest DYREKTOREM..."

Daniel120822-09-2020 10:04:07   [#03]

To w takim razie poprosiłbym kuratorium o wsparcie kadrowe. Niech dorzucą kilka osób do opieki nad dziećmi.

MKJ22-09-2020 11:34:42   [#04]

Brak możliwości zapewnienia opieki dzieciom jak najbardziej stanowi zagrożenie ich zdrowia, zatem można zastosować § 18 ust. 2 rozp. MENiS ws. bhp. Potrzebna jest zgoda OP, a kurator nie ma tu nic do powiedzenia.

AnJa22-09-2020 13:00:26   [#05]

j.w.

Normalna ściezka - nie covidowa/

martek22-09-2020 17:54:48   [#06]

pewnie jest tak jak napisali AnJa, MKJ, sama tak zrobiłam kilka lat temu, ale kuratorium miało odmienne zdanie dodam, że było bardzo nieprzyjemnie łącznie ze straszeniem poważnymi konsekwencjami itp. Kuratorium powie ci, że masz znaleźć zastępstwo, a jak to nikogo nie obchodzi byle było natychmiast....nie wiem jak Twoje KO, ale ja nie dostałam wsparcia, a kubeł zimnej wody na głowę, zrobiłam po swojemu, miałam wsparcie OP, ale do dziś mam niesmak jeśli chodzi o KO...

MKJ22-09-2020 18:00:26   [#07]

Niesmak można zagryźć czymś słodkim. Reszta to didaskalia.

Adaa22-09-2020 19:19:36   [#08]

Czytałam relację jednego z nauczycieli dotyczacą wizyty w Finlandii:
(fragment) : "Gdy padło pytanie o odpowiednik kuratorium, jakiś organ kontrolujący szkoły - mina dyrektora była bezcenna… Odpowiedź: “Ale co i po co kontrolować? Przecież nauczyciel ma wolność w realizacji wytycznych”

No jak to po co kontrolować, ano po to, by przy ocenie aneksu do arkusza napisac o niezgodnościach z prawem w postaci przydzielenia wickowi 1 godziny godzin dyrektorskich ( ed. wczes.). Uzasadnienie na pół strony, że godzina dyrektorska to nie jest godzina stałych zajęc więc nie mozemy powoływac sie na koniecznośc realizacji podstawy programowej w jednym oddziale .

Nóż sie w kieszeni otwiera - nie dlatego, że być może racja, ale to jest pierdoła w porównaniu z problemami z jakimi boryka sie teraz szkoła. Ktos tam sobie siedzi, liczy cyferki, sprawdza, sprawdza i trach! - znalazł niezgodnośc z prawem.
Teraz trzeba odpisać, wyjasnić w OP.


post został zmieniony: 22-09-2020 19:27:08
Nassssy28-09-2020 13:13:37   [#09]

A Halowa mówiła, żeby zlikwidować kuratoria. Chociaż wtedy jeszcze się czasem do czegoś nadawały. Dzisiaj to twór czysto polityczny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]