Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Godziny ponadwymiarowe raz jeszcze
strony: [ 1 ]
Ama17-09-2020 15:56:35   [#01]

Czy to prawda, że za 1 września należy wypłacić nauczycielowi godziny ponadwymiarowe, tak jakby realizował normalnie plan (np 8 lekcji - 3,6 = 4 godziny ponadwymiarowe), mimo, że nawet nie było go w szkole (z uwagi na COVID spotkania godzinne tylko z wychowawcami). Ja potraktowałam ten dzień jako dzień pracy bez nadgodzin , ale nauczyciele twierdzą, że to źle.

rzewa17-09-2020 18:17:13   [#02]

tego dnia należy n-lom policzyć tyle godzin ile było zaplanowane - wg planu każdy z nich miał być 1-2 godziny, zatem tyle należy policzyć,

co powoduje, że tego dnia żaden z n-li nie zrealizował żadnej godziny ponadwymiarowej (ani nawet ułamka takiej godziny) więc z jakiej racji miałby otrzymać wynagrodzenie za takie godziny?

Ama17-09-2020 19:19:33   [#03]

O jaki mądry komentarz :) Bardzo dziękuję! Nareszcie będę mogła wytłumaczyć nauczycielom dlaczego nie naliczam ponadwymiarowych za ten dzień, bo nie umiałam tego uzasadnić tak, by ich przekonać. Jeszcze raz dziękuję :)

noe1918-09-2020 07:55:25   [#04]

#Ama, żebyś nie miała tak prosto :)

 

https://www.rp.pl/Nauczyciele/190919349-Sad-szkoly-powinny-placic-nauczycielom-za-nadgodziny-takze-wtedy-gdy-nie-ma-zajec.html

noe1918-09-2020 09:08:33   [#05]

i jeszcze takie coś pamiętam

 

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/61F03DC6 

 

tak wiem, wiem, to nie są źródła prawa


post został zmieniony: 18-09-2020 09:10:23
rzewa18-09-2020 11:55:32   [#06]

cóż... wszystko zależy od tego jak na to popatrzeć - widać adwokat tego OP miał problem by to wytłumaczyć, gdyż to co napisałam w #02 jest całkowicie zgodne z uzasadnieniem wyroku o jakim napisano w zalinkowanym artykule

to nie są niezrealizowane a zaplanowane godziny -> wg przyjętego planu, wszystkim znanego "od zawsze" w tym dniu każdy z n-li ma obowiązek przepracować z uczniami 2 godziny i tyle trzeba ująć w rachunku

podobnie rzecz ma się np. z dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych np. DEN -> zgodnie z planem zajęć (planem pracy szkoły) w tych dniach nie ma żadnych zajęć, zatem n-le nie muszą być w szkole (z wyjątkiem n-li mających dyżur opiekuńczy - wtedy liczymy im tyle godzin ile wówczas w szkole są) -> a to powoduje, że w takim dniu n-l na pewno nie realizuje ani jednej godziny ponadwymiarowej

w przypadku n-li, którzy w takim dniu do szkoły przyjść muszą należy im policzyć tyle godzin ile rzeczywiście byli zajęci - i tak n-l prowadzący zajęcia opiekuńcze w dniu wolnym od zajęć może mieć wypłacone godziny ponadwymiarowe nawet wówczas, gdy w 5-dniowym tygodniu nauki ma tylko 18 godzin zajęć lekcyjnych

inaczej rzecz ma się w przypadku gdy n-l zostaje wysłany przez dyrektora na szkolenie lub nie realizuje godzin, gdyż nie ma klas/y, w których ma prowadzić lekcje albo ""pocałował klamkę" w domu dziecka nauczanego indywidualnie - wtedy musimy liczyć te godziny jako faktycznie zrealizowane, bo n-l był gotów do świadczenia pracy, a pracodawca tej pracy mu nie zapewnił

najistotniejsze tu jest wykazanie co było a co nie było zaplanowane (oczywiście ten plan musi być wprowadzony z wymaganym przez k.p. wyprzedzeniem - min. 1 tydzień)

PiotrekM21-09-2020 11:25:53   [#07]

My po kontroli PIP kilka lat temu płacimy 1 września, zakończenie roku, DEN, przerwy świąteczne. Jedynie opieka nad dzieckiem powoduje odliczenia.  Mój OP odwoływał się do MEN ale przysłali pismo potwierdzające zalecenia PIP-u. Płaciliśmy za 3 lata wstecz. Powoływaliśmy się na regulamin OP ale PIP stwierdził, że regulamin jest zły i Dyrektor ma przestrzegać prawa wyższego rzędu. Ale wiem też, że szkoły gdzie PIP nie było tak nie płacą. Pan kontroler też to wiedział, no ale cóż wszędzie być nie mogą.

rzewa21-09-2020 14:46:40   [#08]

można było nie płacić - wtedy rzecz rozstrzygnął by sąd

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]