Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczanie indywidualne
strony: [ 1 ]
Aroniowa09-09-2020 11:42:55   [#01]

Dzień dobry,

od września mam ucznia z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego na rok szkolny 2020/2021 w formie zdalnej ze względu na stan zdrowia uniemożliwiający uczęszczanie do szkoły.

Czy jako szkoła niepubliczna od września powinnam dostać zwiększoną dotację na tego ucznia?

UM twierdzi, że w związku z tym, że nie wnioskowaliśmy na rok 2020 to za wrzesień - grudzień nic się nam nie należy.

A nie wnioskowaliśmy, bo przecież nie wiedzieliśmy, że w sierpniu uczeń przyniesie orzeczenie.

Pozdrawiam

rzewa09-09-2020 12:19:08   [#02]

jak najbardziej macie prawo do dotacji za NI za okres wrzesień-grudzień br

i nie ma tu żadnego znaczenia to co było planowane we wniosku o dotację składanym we wrześniu 2019

składaliście wniosek o dotację na uczniów szkoły a to wlicza się do dotacji jaka przysługuje na tych uczniów waszej szkoły - w ustawie wyraźnie jest napisane, że jst musi wypłacić tyle ile na takiego [czyli takiego jak wasz tzn. mającego NI) jest przewidziane w subwencji

składacie informację za wrzesień i m-ce następne podając, że macie takich uczniów i tyle

a jak jst odmówi wypłacania, to trzeba oddać sprawę do SA (wcześniej można porozmawiać na ten temat z RIO)

AnJa09-09-2020 14:41:27   [#03]

Wcześniej z kimś z organu dotującego- niekoniecznie wiedzą , co mówią.

Co to znaczy "zwiększona dotacja na tego ucznia"? 

Aroniowa09-09-2020 15:21:53   [#04]

Serdecznie dziękuję

M

Aroniowa09-09-2020 20:24:03   [#05]

Rzewa, jednak dopytam bo to dla mnie tzw. pierwszy raz :)

Na jaką podstawę mam się powołać wnioskując o weryfikację kwoty dotacji na takiego ucznia?

PS

Na każdego ucznia mam standardową kwotę dotacji, na ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego dużo wyższą, a teraz mam nauczanie indywidualne i w związku z tym, że muszę zapewnić dodatkowe godziny poza oddziałem chciałabym dostać z gminy na to pieniądze.

rzewa10-09-2020 14:24:00   [#06]

jeśli ten uczeń ma orzeczenie do kształcenia specjalnego wtedy nie przysługuje zwiększenie dotacji na NI

Aroniowa10-09-2020 17:27:49   [#07]

Nie ma orzeczenia o kształceniu specjalnym.

Z powodu choroby przewlekłej dostał orzeczenie o nauczaniu indywidualnym w formie zdalnej.

 

rzewa11-09-2020 09:55:54   [#08]

w takim razie na takiego ucznia przysługuje waga P37 = 1 co oznacza, że na tego ucznia powinnaś otrzymać zwiększoną dotację

np. na standardowego ucznia sp uczęszczającego do klasy III małej szkoły położonej na wsi masz dotację równą A*Di*(1+P1+P3+P46+P49) = A*Di*(1+0,4+0,2+0,065+0,025) = A*Di*1,69

to jeśli ten uczeń będzie miał orzeczenie o NI wówczas przysługiwać będzie na niego dotacja w wysokości: A*Di*(1,69+1) = A*Di*2,69

oczywiście jest to kwota roczna

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]