Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Materiały egzaminacyjne pod ochroną
strony: [ 1 ]
HenrykB10-05-2002 15:58:22   [#01]

W procedurach OKE Warszawa zauważyłem po kolejmym czytaniu, że przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego ustala i zatwierdza "wewnątrzszkolną procedurę postępowania z materiałami egzaminacyjnymi objętymi ochroną przed nieuprawnionym ujawnieniem".

Z tą procedurą mają obowiązek zapoznać się "członkowie zespołów przeprowadzających egzamin zewnętrzny".

Toteż siędzę i męczę ten "regulamin" i tak sobie myślę (czy na L-4 można myśleć?), że jeśli ktoś z Was już to ma, to chętnie skorzystam.

Zajrzę koło 20:00. To tego czasu coś spłodzę na kształt procedury. Podzielę się uwagami.

HenrykB10-05-2002 16:55:56   [#02]

Projekt już jest

Teraz potrzebna dyskusja i pomysły. Aby zadość stało się procedurom.
Macie czas?

http://www.edukator.net.pl/regulaminy/organiz/proc_egzam.html

Mariola10-05-2002 17:11:18   [#03]
mamy :-)))))))))
Justyna10-05-2002 17:41:30   [#04]

Henryku

ale z Ciebie pracuś.   Gratulacje !!!
Justyna10-05-2002 17:46:19   [#05]

Zabieram się za dokładne studiowanie

instrukcji a Poznańskiej OKE. Jeżeli tam też będzie mowa o wewnątrzszkolnej procedurze postępowania z materiałami ............. to skorzystam. Mój szef o tym nie wspominał, być może nie doczytał ?
Basia10-05-2002 19:58:57   [#06]

Ja mam uwagę do pkt 3 tego regulaminu. w jednym z załaczników OKE, ktore dotyczą procedury organizowania egzaminow pisze bowiem:

"Na około pół godzinyprzed rozpoczeciemsprawdzianu/egzaminu przewodniczacy zespołu nadzorujacego, w obecności przynajmniej jednego członka swojego zespołu i dwóch przedstawicieli zdajacych, odbiera od przewodniczacego szkolnego zespołu egzaminacyjnego materiały egzaminacyjne:(...) "

Ja jestem takim szefem zespołu nadzorujacego i dla swojego zespołu opracowałam taką "podreczną" instrukcję na podstawie tych wszystkich załaczników. Moze komuś sie przyda, to podeślę.

HenrykB10-05-2002 20:56:22   [#07]

Przysyłaj Basiu, przysyłaj

Każdy materiał jest dobry.
Justyno!
Pracusiem chciałbym być, ale na L-4 trudno.
Zauważyłem ten zapis dopiero dzisiaj, choć czytałem procedury kilkakrotnie. I przeszkoliłem Radę w terminie!

Nic straconego. W poniedziałek jest jeszcze czas przed odebraniem zestwów na zapoznanie członków szkolnego zespołu egzaminacyjnego z procedurą.

Tylko czy jest dobra. napiszcie, co myślicie o zapisach, może coś zmienić lub inaczej ująć. Pomijam w niej cały tryb egzaminacyjny, bo nie o to chodzi w tym "regulaminie". U mnie każdy zespół nadzorujący dostaje komplet instrukcji z OKE i zapoznaje się z nim (wkuwa).

Tylko to bezpieczeństwo (ochrona) jakoś tak odrębnie. Wszystkie napisane przez mnie punkty są w procedurach OKE (z wyjątkiem stalowej szafy i kluczy). Może to o to chodzi?

Mariola10-05-2002 20:58:34   [#08]

Henryku

to Ty od tego Wrocławia cały czas jesteś chory?

:-(((

HenrykB10-05-2002 21:03:20   [#09]

Niestety

Małe zapalonko w lewym dolnym płacie.
A kiedyś tak rzęził mój dysk. Teraz ja.

Dobrze, że chociaż zabronili mi leżeć.

Justyna10-05-2002 21:20:21   [#10]

Przeczytałam instrukcję 2 razy

W poznańskiej instrukcji nic takiego nie ma. Jest tylko

OŚWIADCZENIE

Przewodniczącego Szkolnego Zespołu Egzaminacyjnego

w sprawie zabezpieczenia dokumentów egzaminacyjnych

przed nieuprawnionym ujawnieniem

 

Oświadczam, że znana jest mi treść przepisów o obowiązkach pracownika (Ustawa z dnia
26 czerwca 1974 roku – Kodeks Pracy, DzU z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późniejszymi zmianami; art. 100 §2 ust. 4 i 5), a także o odpowiedzialności karnej za naruszenie tajemnicy służbowej lub ujawnienie osobie nieuprawnionej informacji uzyskanej w związku z wykonywaniem czynności służbowych (Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 – Kodeks Karny, DzU z 1997 r., Nr 88, poz. 553, z późniejszymi zmianami; art. 266 §2) oraz znane mi są moje obowiązki w zakresie przestrzegania procedur ochrony dokumentów egzaminacyjnych przed nieuprawnionym ujawnieni

HenrykB10-05-2002 21:28:28   [#11]

Wy to macie dobrze

A u nas w mazowieckim:

str. 14 procedur, pkt. 8:

"Członkowie zespołów przeprowadzających egzamin zewnętrzny mają obowiązek zapoznać się z procedurą przebiegu egzaminu, zadaniami zespołów i instrukcjami dotyczącymi egzaminu oraz wewnątrzszkolną procedurą postępowania z materiałami egzaminacyjnymi objętymi ochroną przed nieuprawnionym ujawnieniem ustaloną i zatwierdzoną przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego"

Jak nic, nowy regulamin. Który to już? Zrezygnowałem nawet z regulaminu przeprowadzania egzaminu, bo to bez sensu. Zapoznaję wszystkich z wszystkimi procedurami OKE - jest tego mnóstwo.

Zola10-05-2002 22:09:26   [#12]

Henryku ,uważam ,że to,co opracowałeś jest bardzo dobre 

u mnie o kluczach jest inaczej - w szfie sa dwa zamki i każda z upoważnionych osób ma jeden klucz

poza tym nie mam punktu o kserowaniu -u nas był ścisły zakaz

a szczerze mówiąc to nie robiłąm w tym roku takiej procedury ,choć w poznańskich procedurach  też jest o tym mowa

skorzystałam ze starej swojej instrukcy postepowania z pytaniami na egzaminy dojrzałości i kiedyś wstepne

mam tam o odbieraniu zadań,o przechowywaniu ,o kluczach i o przekazywaniu tego przewodniczącym ,czyli ogólny obraz jest taki sam

musze siąść i dostosowwac to do nowej matury

do tego dodałambym ,że członkowie zespołów nadzorujących i egzaminacyjnych ( przy maturze sa także takie) podpisują zobowiązania o przestrzeganiu tajemnicy

HenrykB11-05-2002 17:36:58   [#13]

Dziękuję

Czekam na następne uwagi zanim wydrukuję ostateczną wersję.

Dpdam punkt o zobowiązaniach do przestrzegania tajemnicy, choć to wiele papieru.

Ewa M11-05-2002 19:29:26   [#14]

Wszystko tajemnica

Henryk!
Pkt 3 powinien chyba mieć brzmienie ......przewodniczący zespołu nadzorującego w danej sali odbiera w obecności jednego z członków swojego zespołu i dwóch przedstawicieli zdających od przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego odpowiednią liczbę zestawów itd.
HenrykB12-05-2002 12:09:26   [#15]

Ewo M!

Skąd aż taka obstawa przy odbieraniu zestawów?
U mnie zestawy odbiorą przewodniczący, członkowie będą w tym czasie w salach i dopilnują tam porządku.

A procedurach jest zapis dotyczący przewodniczącego zespołu nadzorującego:

"i. w obecności zdających stwaierdza nienaruszalność paczek/kopert z materiałami egzaminacyjnymi".

Tylko jak tego dokonać?

Moja wyobraźnia aż tak daleko nie sięga. Nie wiem, jak będą wyglądały pakiety odebrane od OKE. Przecież ich nie otworzę dzień wcześniej i nie popaczkuję wg moich sal.

Basia12-05-2002 13:06:38   [#16]

ja też o tym

pisałam we wczesniejszym poscie.

Jest trochę namieszane, bo w punkcie i), który cytujesz jest tak, a w nastepnym załączniku nr 5 tychże procedur jest tak:

9.      Na około pół godziny przed rozpoczęciem sprawdzianu/egzaminu przewodniczący zespołu nadzorującego, w obecności przynajmniej jednego członka swojego zespołu oraz dwóch przedstawicieli zdających, odbiera od przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego materiały egzaminacyjne:

a.       odpowiednią liczbę i rodzaj zestawów egzaminacyjnych,

b.      listę uczniów (słuchaczy) przystępujących do sprawdzianu/egzaminu w danej sali (na tej liście potwierdza się odbiór prac egzaminacyjnych od uczniów (zał. 5.5a i zał. 5.5b),

c.       druk protokołu przebiegu sprawdzianu/egzaminu w danej sali (zał. 5.6a i zał. 5.6b).

 Rozwiazuje to problem podziału na sale: otwierasz w obecności przedstawiciwli zdajacych i właściwa ilość przekazujesz przewodniczacym zespołów nadzorujacych.

Mariola12-05-2002 13:15:55   [#17]
nie wiem jak w gimnazjum ale u nas na maturę
przyszły zapakowane koperty w których było dokładnie tyle tekstów i zadań ile uczniów w danej sali
wcześniej trzeba było zgłosić ilu uczniów i w ilu salach będzie zdawać

nie było problemu z liczeniem
przewodniczący komisji odebrali koperty i otworzyli każdy w swojej sali
HenrykB12-05-2002 13:48:23   [#18]

U mnie jest inaczej

OKE nie przyjęła (podejrzewam) w większości nowej bazy Hermesa od szkół, stąd moje sale znacznie różnią się od sal w bazie OKE.

Zgadzam się z poniższym pomysłem, u mnie pakiety zostaną otworzone w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz wybranych uczniów o 8:30. Dla świętego spokoju (niejasności w Procedurach... OKE) każdy przewodniczący przyprowadzi ucznia. Policzymy, wezmą i po krzyku.

Umieściłem w Edukatorze nową wersję materiałów. Wielkie podziękowania dla Basi, dzięki niej materiały są pełniejsze a pomysły ciekawsze.

Zajrzyjcie: http://www.edukator.net.pl w Nowościach.

W pliku zip są dodatkowo przydatne druki egzaminacyjne (Basiu - Twoje też).

Basia12-05-2002 17:31:34   [#19]

:))

Dzięki Henryku za uporzadkowanie materiałów.

Mam nadzieję, ze u wszystkich egzaminy przebiegną gładko, a wszystkie materiały przydadzą się i nie będzie niedopatrzeń proceduralnych.

Zola12-05-2002 19:53:58   [#20]

ja dostałam w czwartek jedną kopertę

musiałam ją otworzyć na sali a tam były arkusze egzaminacyjne z wszystkich przedmiotów na wszystkie dni

każda w foli ale dwie  tak się zasklepiały i nie chciały przesunąć ,ze nie szło odczytać jaki to przedmiot i który arkusz a druki do procedur  zrobiłam już przed próbną maturą ale kurcze jestem świnak,bo nie pomyslałam,żeby z bliżnimi sie podzielić

Mariola12-05-2002 19:57:57   [#21]

a u nas w tym roku

wyjatkowo każdy uczeń dostał do ręki tematy i zadania
nic nie pisało się na tablicy
i właściwie nauczyciele nie znali zadań i tematów przez całą maturę
bo nie było dodatkowych kartek
i tak było o wiele lepiej :-)

przynajmniej dla mnie :-)

Zola12-05-2002 20:22:16   [#22]
u nas też uczniowie wszystko dostali ( na starej) ale był egzemplarz dla komisji

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]