Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przekazanie szkoły
strony: [ 1 ]
DYREK10-08-2020 16:17:15   [#01]

Przekazywanie szkoły może odbywać się na podstawie procedur wydawanych przez organy prowadzące szkoły.

W praktyce różnie to bywa -> nie ma procedur.

W przepisach oświatowych nie ma uregulowań dotyczących tej kwestii.

-----------------------

Procedura:-)

  • Dyrektor placówki wydaje zarządzenie o przeprowadzeniu inwentaryzacji co najmniej na miesiąc przed przejęciem placówki przez Dyrektora przejmującego;
  • Dyrektor przekazujący informuje na piśmie Dyrektora przejmującego o dniu rozpoczęcia prac związanych z dokonaniem spisu inwentaryzacyjnego przynajmniej na trzy dni przed rozpoczęciem spisu. Dyrektor przejmujący może uczestniczyć w pracach komisji inwentaryzacyjnej;

  • Po rozliczeniu inwentaryzacji Dyrektor przekazujący sporządza protokół zdawczo – odbiorczy.
  • Protokół zdawczo – odbiorczy oraz wszystkie załączniki podpisują kolejno Dyrektor przekazujący, Główny księgowy oraz Dyrektor Przejmujący;
  • Dyrektor ustępujący przekazuje wszystkie komplety kluczy do placówki Dyrektorowi przejmującemu;

  • Dyrektor przejmujący uczestniczy w sierpniowych naradach organizowanych przez OP, KO i spotkaniu RP  (w czasie RP następuje symboliczne przekazanie kluczy do szkoły i pożegnanie Dyrektora przekazującego).

------------------

może się przyda po uaktualnieniu:

30.08.2016 DYREK protokół przekazania szkoły
Pobierz: Protokół przekazania szkoły.rar* (35 KB)
1282

-----------------

Warto zadbać o własne zatrudnienie w nowej szkole

szczególnie mając na uwadze pewien wyrok:

Wyrok z dnia 19 maja 2011 r. I PK 267/10 Podstawą nawiązania ...

DYREK10-08-2020 16:21:24   [#02]

stara anegdota, oczywiście pół żartem pół serio;-)

"Dyrektor pierwszego dnia pracy, wraz z upragnioną nominacją dostaje  trzy koperty. Otwiera pierwszą i czyta: "Zganiaj wszystko na  poprzednika!"
Natychmiast idą więc w otoczenie narzekania na złe zarządzanie w poprzedniej kadencji, cytowane są setki niewykonanych  zaleceń pokontrolnych, źle opracowane i nierealne plany naprawcze,  przykłady zaniechania dobrych decyzji lub nie trafione decyzje z  dokładnymi wyliczeniami strat i zaprzepaszczonych szans.
Obarczanie winą poprzednika powinno dać jakieś pół roku względnego spokoju.  Pensyjka kapie, nic nie trzeba robić - poza wieszaniem psów na  poprzedniku. No, ale minie kiedyś pół roku i wszystkim wokół znudzi się słuchać narzekań na złe rządzenie w przeszłości oraz nieustannie  rozpamiętywać: co by to było, gdyby się wcześniej zmieniło poprzednika.
Dyrektor zaczyna dostrzegać, że czarowanie otoczenia obarczaniem winą poprzednika-nieszczęśnika już nie wystarczy, czas zrobić coś konkretnego, własnego, samodzielnego, czymś zająć pracowników, żeby  znowu ożywić ich zapał i przywrócić wiarę w lepsze jutro firmy. No, ale co zrobić?
Nasz bohater, lekko podcięty nieskutecznością instrukcji z pierwszej koperty, otwiera zatem drugą. A w niej stoi jak  byk: "Zrób reorganizację!" No, jasne!!! Jakie to proste! Skoro  poprzednio było źle, to teraz, żeby było lepiej, trzeba coś pozmieniać, inaczej ponazywać, tu skrócić, tam wydłużyć, a gdzie indziej - zlikwidować lub rewitalizować.
Idzie zatem w kąt pomstowanie na poprzednika i nastaje nowa era w firmie.
Nasz bohater zwołuje zespół i opracowuje plany naprawy firmy. A samo tylko  przygotowanie dobrego planu naprawczego zajmuje trochę czasu, nawet i  kolejne pół roku. Potem wdrażanie pomysłów i 
kolejnych dwa  lub trzy lata od nominacji i nic korzystnego się nie stało. No i cóż wtedy robić? Ano, trzeba ponownie zajrzeć do szuflady dyrektorskiego  biurka i wyjąć trzecią kopertę. W tej ostatniej, trzeciej kopercie  karteczka: Przygotuj kolejne trzy koperty dla następcy. I cała zabawa  powtarza się od początku. "

rzewa10-08-2020 17:15:39   [#03]

Hm... mam zastrzeżenia do tego wyroku i... jest to wyrok w konkretnej sprawie i nie stanowi on normy prawnej

jadwinia15-08-2020 00:21:12   [#04]

 "Stary" dyrektor na własną prośbę przestaje być dyrektorem 27 sierpnia i w tym dniu przechodzi na emeryturę. "Nowy" dyrektor ma mieć powołanie od 1 września. W którym dniu i komu "stary" dyrektor może przekazać placówkę?


post został zmieniony: 15-08-2020 00:22:51
rzewa15-08-2020 02:03:57   [#05]

nowy musi mieć powierzenie (nie powołanie) od 28.08 (tak ja miałam) lub w okresie 28.08 - 31.08 musi być p.o. dyrektor

ale czy tak czy tak szkoły nie przekazuje się nowemu dyrkowi tylko OP, a OP będzie musiał potem przekazać szkołę nowemu - tylko OP może przekazać majątek osobie która ma nim zarządzać -> ustępujący dyrektor nie ma kompetencji by to zrobić

jeśli nowy dyrektor obejmuje stanowisko bezpośrednio po poprzedniku to nie ma przeszkód (i zawsze się tak robi) by oba przekazania odbyły się jednocześnie (jednym protokołem) - wtedy, jak z powyższego wynika, obecność przedstawiciela OP (z upoważnieniem!) jest do tego niezbędna

jadwinia15-08-2020 23:32:05   [#06]

Bardzo Ci dziękuję, rzewo:)


post został zmieniony: 15-08-2020 23:32:50
BeataGie24-05-2022 09:10:38   [#07]

Od 01.09. stanowisko dyrektora w mojej szkole przejmie dotychczasowa wicedyrektor. Miałyśmy w ub. roku inwentaryzację, za której przeprowadzenie była odpowiedzialna. Czy można pominąć inwentaryzację przekazując szkołę??

rzewa24-05-2022 09:56:55   [#08]

to zależy od OP -> tzn pominąć nie można ale można przeprowadzić inwentaryzację uproszczoną

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]