Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 15 sierpnia w szkole
strony: [ 1 ]
DorotaN04-08-2020 17:11:00   [#01]

Dzień dobry, czy za święto 15 sierpnia, które przypada w niedzielę, administracji w szkole oraz dyrektorowi należy się inny dzień wolny?

DICK04-08-2020 17:17:07   [#02]

Tak 25 i 26 grudzień.

Roman Langhammer04-08-2020 18:36:33   [#03]

Pracownikom tylko za święto przypadające w sobotę! art. 130 § 2 Kodeksu pracy.

15 sierpnia jest w sobotę - więc tak. Oraz za 26 grudnia.

Dyrektorowi nie przysługuje. PRzysługuje pracownikom zatrudnionym na podstawie KP.

DYREK04-08-2020 21:38:26   [#04]

Przepisy Karty Nauczyciela nie przewidują obniżenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczyciela w tygodniu, w którym wypada święto.

W przypadku dyrektora – nauczyciela czas pracy określają przepisy ustawy Karta Nauczyciela.

Czas pracy dyrektora - nauczyciela wynosi do 40 godzin tygodniowo w 5-dniowym tygodniu pracy.

Jeżeli dyrektor - nauczyciel pracuje od poniedziałku do piątku, a soboty i niedziele ma wolne, to za sobotnie święto nie ma wolnego

Analogiczna sytuacja dotyczy nauczycieli przedszkoli.

-----------------

Dla pracowników niepedagogicznych dyrektor powinien ustalić termin oddania dnia wolnego za święto 15 sierpnia 2020 roku wypadające w sobotę -> u nas do wyboru 14 albo 17 sierpnia.  

 

beba105-08-2020 15:46:25   [#05]

A jeżeli pracownik jest na urlopie właśnie w tym tygodniu?

Ala05-08-2020 16:22:40   [#06]

to można zamienić 1 dzień urlopu wypoczynkowego na dzień oddany za 15 sierpnia 

ten dzień urlopu wypoczynkowego może pracownik wykorzystać w innym terminie lub przedłużyć urlop bieżący

chodzi o to, żeby dzień oddawany był wykorzystany przed końcem okresu rozliczeniowego

u nas obowiązuje miesięczny okres rozliczeniowy

jak jest u Ciebie - nie wiem :)

beba105-08-2020 16:38:04   [#07]

mam miesięczny okres rozliczeniowy, czyli  dzień za 15 sierpnia udzielam do końca sierpnia 

Ala05-08-2020 23:03:44   [#08]

tak :)

DYREK14-08-2020 08:17:42   [#09]

15 sierpnia 2020 r. -> Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej), Święto Wojska Polskiego.

 Artykuł 130 § 2 Kodeksu pracy: każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.

Dla pracowników niepedagogicznych (kodeks pracy) należy wyznaczyć dodatkowy dzień wolny od pracy. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]